Zıt Renklerle Şıklığı Yakalayın!

zıt renkli kombinler

her zaman anlamına gelmez. ile çok daha kolay olurken zıt renkleri doğru kullanarak da şık olabilirsiniz…

Giyimde en zor olaylardan biri sağlamaya çalışmaktır. Çünkü bilinçsizce yapılan zıt renkli kombinler kişiyi son derece komik bir duruma düşürebilir. Büyük bir cesaret işi olan zıt renkleri birleştirmek için renkler hakkında bilgi sahibi olmanız gerekir. Geleneksel olan uzmanları, birbirinden uyumsuz ve zıt renklerin bir arada kullanılmaması gerektiğini söylerlerdi. Zıt renklerin, rahatsız edici, göz yorucu olduğu ve bizi rüküş yapacağı fikri, senelerce kafamıza kazındı. Fakat zamanın ve modanın değişmeye başlamasıyla, tasarımcıların ilgi çekmek, cüretkar ve cesur olmak adına, bolca birbiriyle uyumsuz ve zıt rengi bir arada kullanmaya başladı. Durum böyle olunca, zıt renklerin uyumu da artık tercih edilen bir stil olmaya başladı. Eğer biraz bilgi sahibi olur ve dikakt ederseniz, vereceğimiz bilgilerle siz de bu aklıma ayak uydurabilirsiniz…

Desenler

Çatışan renkleri bir arada kullanacaksanız, kullandığınız parçaların desensiz veya büyük desenli olmasına dikkat edin. Mesela; kırmızı ve pembenin bir arada kullanıldığı bir elbise tercih ettiyseniz, elbisenin desenleri büyük ve geometrik olmalıdır. Küçük desenler, çatışan renklerin üzerinde sadece göz kalabalığı yaparlar.
Takılar

Uyumsuz renkleri bir arada kullanacaksanız, takılarınızı mutlaka sade tutmanız gerekir. Özellikle pırlanta, elmas veya taşlı takılar tercih etmemeniz veya bu taşları en aza indirgemeniz şık görünmeniz açısından önemlidir. Bu taşlar yerine, çatışan renklerle süreklilik hissi verecek olan büyük, kalın bileklikler, büyük kolyeler veya küpeler tercih edin.
Siyah renk

Zıt renkleri, siyah renk ile ayırabilirsiniz. Kırmızı ve pembe renkleri bir arada tercih edecekseniz, pembe bir tişört ile siyah pantolon giyerek, bu kıyafeti kırmızı ayakkabılar, kırmızı bir kemer ve kırmışı bir şal ile birleştirebilirsiniz. Eğer renkleri karıştırmaktan çekiniyorsanız, araya ekleyeceğiniz, bir parça siyah her zaman kurtarıcınız olacaktır.
Parlak renkler

dense, daha parlak renkleri birleştirmeye çalışın. , daha oldukları için, gözlerin bu renkleri birbirinden ayırt etmeleri zor olabilir. Birbiriyle çatışan pastelleri birleştirdiğiniz takdirde, üzerinizdeki kıyafetler, yıkanırken yanlışlıkla birbirlerini boyamış izlenimi yaratabilirler. Canlı renkler ise keskin çizgilerle birbirlerinden ayrılacakları için, daha hoş bir görüntü elde etmenizi sağlayacaklardır.
Bütünlük

Evden çıkmadan, tek seferde tüm görüntünüze bir göz atın. Eğer, aynaya baktığınıza sadece belden yukarınız gözünüze takılıyor ve belden aşağınız ilgi çekmiyorsa, bir yerlerde yanlış yaptınız demektir. Bundan dolayı, mutlaka son halinizi gözden geçirin ve gözleriniz, kıyafetinizi bir bütün olarak algılayana kadar, başka seçenekler denemekten çekinmeyin.

Zıt renkleri bir arada kullanmak cesaret ister, siz de biraz deneme yaparak, kendinize en yakışan renkleri ve tarzı bulabilir ve uyumsuzluktan, uyum yaratabilirsiniz.

Yorum Yapmak İster Misiniz?

Facebook Sayfamız Twitter Youtube E-Posta RSS

Kategoriler

Marka Analiz Prosedürü

Sitemizde bir çok markanın yeni ürünleri her açıdan detaylarıyla incelenmekte olup , olumlu ve olumsuz yönleri objektif olarak yayınlanmaktadır. Sizlerde ister kendi markanızı , isterseniz ilginizi çeken ve merak ettiğiniz markaları sitemizin uzman ekibi tarafından inceletebilirsiniz. Analizler , fiyat , materyal incelemesi , rakiplerine karşı artıları veksileri şeklinde geniş bir perspektiften yapılmaktadır. Sitemiz içerisinde hiç bir markanın ürünü doğrudan satılmamaktadır. Bu sebeple yorumlar ve incelemeler bir çok siteye göre çok daha objektifdir. Ekibimiz günlük indirim araştırmalarını firmaların katalogları , online satış siteleri veya mağazaları içerisinde doğrudan yapmaktadır.

Daha detaylı bilgi edinebilmek için bize ulaşabilirsiniz.

Mail : info@bayanlaraozel.com

© BayanlaraOzel.Com

Türkiye'nin Güncel Kadın Sitesi


© 2012 - 2014 Bayanlaraozel.com. Tüm hakları saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Domain