Yeni Model Bayan Yelek Yapılışı

Alışılmışın dışında bir tarz ve modeliyle bu da tahmin ettiğiniz kadar zor değil aslında.Üstelik ben bu modelle bayıldım ki yelek sevmememe rağmen bunu mutlaka yapacam ve sizlere de yayınlıycam …

yeni model bayan örgü yelek yapılışı

MALZEME: Nako Nakolen

RENK NO: 569 (3 yumak)

ŞİŞ NO: 6

ÖRGÜ ŞEKLİ: Modelli örgü

ARKA: Yetmiş ilmek başlanır. Yedi santimetre iki+iki lastik örülür. Lastik üzerinde düz örgü ile devam edilir. Beden boyu otuzyedi santimetre ‘de kol için şişe oniki ilmek eklenir. Beden boyu atmışbir santimetre’de ilmekler bir defada kesilerek bitirilir. İlave edilen oniki ilmek üzerine onaltı tane top modeli yapılır.

Top modeli yapılışı: Bir ilmekten yedi ilmek çıkarılır ve sol şişe geçirilir. (Bir ilmek şişten çıkarılmadan iplik, yedi kez öne ve arkaya alınarak ters ve düz örülür. Bir ilmek yedi ilmek haline getirilir. Tümü bir defada kesilerek top oluşturulur.) Daha sonra diğer ilmeklere geçilir.

ÖN: Otuzdört ilmek başlanır. Yedi santimetre iki+iki lastik örülür, lastik üzerinde diagram takip edilerek örgüye devam edilir. Beden boyu otuzyedi santimetre’de kol için şişe oniki ilmek eklenir. Beden boyu atmışbir santimetre olduğunda ilmekler bir defada kesilir.

yelek örneği şeması

YAKA PATI: ön beden kenarından şişe yüzoniki ilmek toplanıp yedi santimetre iki+iki lastik örülür. Diğer ön beden de aynı şekilde örülür. Örgünün bel kısmından kendi yünü ile yapılmış bir kordonet, ajurlardan geçirilip önde yer alan yaka bandı ikiye katlanıp bağlanır.

Yorum Yapmak İster Misiniz?

Facebook Sayfamız Twitter Youtube E-Posta RSS

Kategoriler

Marka Analiz Prosedürü

Sitemizde bir çok markanın yeni ürünleri her açıdan detaylarıyla incelenmekte olup , olumlu ve olumsuz yönleri objektif olarak yayınlanmaktadır. Sizlerde ister kendi markanızı , isterseniz ilginizi çeken ve merak ettiğiniz markaları sitemizin uzman ekibi tarafından inceletebilirsiniz. Analizler , fiyat , materyal incelemesi , rakiplerine karşı artıları veksileri şeklinde geniş bir perspektiften yapılmaktadır. Sitemiz içerisinde hiç bir markanın ürünü doğrudan satılmamaktadır. Bu sebeple yorumlar ve incelemeler bir çok siteye göre çok daha objektifdir. Ekibimiz günlük indirim araştırmalarını firmaların katalogları , online satış siteleri veya mağazaları içerisinde doğrudan yapmaktadır.

Daha detaylı bilgi edinebilmek için bize ulaşabilirsiniz.

Mail : info@bayanlaraozel.com

© BayanlaraOzel.Com

Türkiye'nin Güncel Kadın Sitesi


© 2012 - 2014 Bayanlaraozel.com. Tüm hakları saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Domain