Yapay Kornea Nakli

Son günlerde yapay kornea ile ilgili çok fazla soru alıyoruz. Bizde bunun üzerine araştırma yaptık. Konu sağlık olunca doğru kaynak bulmak gerektiğini düşündük. Türkiye’de bu operasyonları yapan doktorlar ve uzman görüşlerinin , bilimsel verilerin  yer aldığı yazıları dikkatli siteleri inceledik. Ortaya çok yararlı bir yazı çıktı. Yazımızı sonuna kadar okursanız belki de çevrenizde görme engeli olup , umudunu kaybetmiş kişilerin yeniden umutlanmasını sağlayabilirsiniz.

Yapay Kornea Nedir?

Keratoprotez olarak bilinen operasyon ile kornea nakli ile görme yetisini geri kazanamayanlara büyük imkan sağlanıyor. Yapay kornea sayesinde yeniden görme imkanı kazanılıyor. Başarı oranı %90 üzerinde görülüyor.

Size bununla ilgili kaynak bir site sunmak istiyoruz.

Yapay Kornea

yukarıda yer alan linke tıklayarak detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Ayrıca site ücretsiz doktor tavsiyeleri de vermektedir. Bu nedenle çevrede bulabileceğiniz en güvenilir kaynak olarak tercih edilebilir. Yapay kornea konusunda daha detaylı bilgilere bu site üzerinden ulaşabilirsiniz. Biz size kısaca bir tanım yapmak isteriz.

Tıp dünyasında kullanılan ismi keratoprotezdir. Ancak halk arasında yapay kornea olarak biliniyor. Yani sitemizde keratoprotez ismi geçtiğinde bunun yapay kornea olduğunu bilebilirsiniz. Keratoprotez, kornea naklinde korneanın görevini yerine getiren medikal bir ürün olup yapay kornea olarak da adlandırılır. Genellikle bir veya birden fazla kornea reddi yaşamış hastalarda, korneanın tamamı alınarak gerçekleştirilen keratoprotez (Boston Kpro) uygulaması yapılmaktadır. Ancak yakın geçmişteki teknolojik gelişmeler çerçevesinde, gözün içerisine girilmeden ve korneanın tamamı alınmadan uygulanabilecek yeni nesil yapay kornea (KeraKlear) üretimi gerçekleştirilmiş ve korneal körlüklerin önüne geçebilmek için bir adım daha atılmıştır.

Keratoprotezlerin ameliyat prosedürleri farklılık göstermektedir. Boston Kpro ameliyatı, Tam kornea nakli ameliyatında olduğu gibi deneyimli doktorlar tarafından genel anestezi altında uygulanmasına karşın, yeni nesil yapay kornea (KeraKlear) lokal anestezi altında 15 dakikalık kısa bir operasyon ile hastaya nakledilebilir.

Gelecekte bir çok hastaya görme yetisinin yeniden kazandırılmasını sağlayacak bu yöntem için şimdiden bilgi sahibi olmak lazım. Ülkemizde henüz fazla duyulmamış olan bu yöntem ile ilgili yakın zamanda çok ciddi çalışmalar da yapılacaktır. Henüz bir elin parmaklarını geçmeyen cerrahlar bu operasyonları ülkemizde gerçekleştiriyor. Devletin ilerleyen dönemlerde katkısıyla yüzbinlerce kişi görmeye yeniden kavuşabilir.

Etiketler:

Yorum Yapmak İster Misiniz?

Facebook Sayfamız Twitter Youtube E-Posta RSS

Kategoriler

Marka Analiz Prosedürü

Sitemizde bir çok markanın yeni ürünleri her açıdan detaylarıyla incelenmekte olup , olumlu ve olumsuz yönleri objektif olarak yayınlanmaktadır. Sizlerde ister kendi markanızı , isterseniz ilginizi çeken ve merak ettiğiniz markaları sitemizin uzman ekibi tarafından inceletebilirsiniz. Analizler , fiyat , materyal incelemesi , rakiplerine karşı artıları veksileri şeklinde geniş bir perspektiften yapılmaktadır. Sitemiz içerisinde hiç bir markanın ürünü doğrudan satılmamaktadır. Bu sebeple yorumlar ve incelemeler bir çok siteye göre çok daha objektifdir. Ekibimiz günlük indirim araştırmalarını firmaların katalogları , online satış siteleri veya mağazaları içerisinde doğrudan yapmaktadır.

Daha detaylı bilgi edinebilmek için bize ulaşabilirsiniz.

Mail : info@bayanlaraozel.com

© BayanlaraOzel.Com

Türkiye'nin Güncel Kadın Sitesi


© 2012 - 2014 Bayanlaraozel.com. Tüm hakları saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Domain