Yağ Yakmayı Kolaylaştıran Besinler Nelerdir?

Yağ Yakmayı Hızlandıran Besinler

Türk mutfağının zengin ve lezzetli olmasının bedelini yağ olarak ödüyoruz. Ancak kafanıza çok fazla takmayın. Bilinçli bir tüketici olarak yağ yakmayı kolaylaştıran besinlerle mutfağınızı ve sağlığınızı koruyacaksınız. Her mutfağa girmesi gereken bu besinleri kısım kısım ele alarak faydaları hakkında da mini bir brifing alacağız.

Yumurta

Genelde yumurta bu listede pek beklenmez. Ancak yağ yakmada yardımcı olan önemli besinlerden biridir. Yumurta süper bir protein kaynağıdır. Vücudumuzun ihtiyaç duyduğu 9 aminoasidin hepsi yumurtada mevcuttur. Kahvaltıda yumurta yiyen kişilerde tokluk hissinin daha uzun sürdüğü ve günlük kalori alımının azaldığı gözlemlenmiştir.

Tarçın

Bu listenin en faydalı besinidir. Tarçın, metabolizmayı hızlandırır ve kandaki şeker oranını düşüren insülin salınımını arttırır. Obeziteye karşı etkili bir baharat olan tarçın, vücudun glukozu emmesini de bloke eder.

;Zencefil

Son dönemlerde bir çok diyetisyenin önermesi üzerine ülkemizde popülaritesi bir hayli arttı. Zencefil açlığı azaltır, yağ yakımını hızlandırır ve sindirim sorunlarına karşı doğal tedavi etkisi gösterir.

Chia Çekirdeği

Ülkemizde zor bulunduğu için pek bilinmiyor. Chia çekirdekleri Orta ve Güney Amerika’da diyabet, obezite ve kalp rahatsızlıklarına iyi geldiği sebebiyle çok sık tercih edilen bir besin kaynağı olmuştur. Sağlıklı yağ, protein ve lif deposu olan bu çekirdekler uzun süre tok kalmanıza da yardımcı olur.

Acı Biber

Halk arasında iştah açtığı söylense de iyi bir yağ yakıcı özelliği vardır. Acı biberlerde bulunan kapsaisin maddesi metabolizmayı adeta ateşler. Yağların daha etkin bir biçimde yakılmasını sağlar. Acı biberin bu etkisi yedikten yalnızca 20 dakika sonra kendini gösterir.

Yeşil Çay

Günde bir bardak içmek bir çok konuda size fayda sağlar. Hamilelik gibi belli durumlarda ise kaçınmak gerekir. Kilo verme ve yağ yakımı söz konusu olduğunda ilk akla gelen besinlerden biri de yeşil çaydır. Metabolizmayı hızlandıran yeşil çay ayrıca sinir sistemini tetikleyerek yağ yakımını da arttırır.

Kinoa

Tıpkı chia çekirdeği gibi fazla bilinmiyor. Gluten içermeyen kinoa, magnezyum açısından çok zengindir. Kan şekerini kontrol eder ve doyurucu etkisi yüksektir.

Avokado

Son yıllarda değerini bilmeye başladığımız besinlerden biridir. İnanılmaz bir lif kaynağı olan avokado, açlık hissini azaltan yağ asitleri de içerir.

Etiketler:

Yorum Yapmak İster Misiniz?

Facebook Sayfamız Twitter Youtube E-Posta RSS

Kategoriler

Marka Analiz Prosedürü

Sitemizde bir çok markanın yeni ürünleri her açıdan detaylarıyla incelenmekte olup , olumlu ve olumsuz yönleri objektif olarak yayınlanmaktadır. Sizlerde ister kendi markanızı , isterseniz ilginizi çeken ve merak ettiğiniz markaları sitemizin uzman ekibi tarafından inceletebilirsiniz. Analizler , fiyat , materyal incelemesi , rakiplerine karşı artıları veksileri şeklinde geniş bir perspektiften yapılmaktadır. Sitemiz içerisinde hiç bir markanın ürünü doğrudan satılmamaktadır. Bu sebeple yorumlar ve incelemeler bir çok siteye göre çok daha objektifdir. Ekibimiz günlük indirim araştırmalarını firmaların katalogları , online satış siteleri veya mağazaları içerisinde doğrudan yapmaktadır.

Daha detaylı bilgi edinebilmek için bize ulaşabilirsiniz.

Mail : info@bayanlaraozel.com

© BayanlaraOzel.Com

Türkiye'nin Güncel Kadın Sitesi


© 2012 - 2014 Bayanlaraozel.com. Tüm hakları saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Domain