Tolga Futacı ”Senden Sonra” Röportajı

Tolga Futacı senden sonra

 

Adını ilk olarak Akademi Türkiye yarışmasındaki başarıyla ve bir çok ünlü sanatçıya eşlik ettiği sesiyle duyuran ile 14 Şubat’ta çıkardığı, sözü ve müziği kendisine ait olan “Senden Sonra” single çalışması ve kendisine dair bilinmeyen yönleri hakkında keyifli bir röportaj gerçekleştirdik. İşte o röportajımız :

*Öncelikle seni kısaca müzik sektörüne giriş aşamaların açısından tanıyabilir miyiz?

Ortaokul yıllarımda, Erol Sayan, Melahat Pars gibi değerli hocalardan solfej ve nazarıyat, Adnan Günaydın’dan da kanun dersleri aldım. Üç sene kadar süren kanun çalma maceram udla tanışınca son buldu. Bir sure Sayın Necati Çelik ve Sayın Sinan Kayan ve Vedat Yar ile ud ve nazarıyat derslerim devam etti.
Üniversite yıllarımda Akademi İstanbul’da Ayşe Tütüncü ile piyano, Ali Fuat Yılmazoğlu ile gitar, Semih Korucu ile solfej ve armoni ve Mehmet Nemutlu ile de Müzik Teorist çalıştım.

Babamın benden habersiz ATV’de ki İner Misin Çıkar Mısın programına yolladığı form neticesinde, onlardan gelen teklif üzerine orkestrada ud çalmaya başladım. Bu müzik hayatımın da başlangıcıydı. Tüm program boyunca görev aldım ve aynı zamanda A’dan Z’ye adlı programda da ud, gitar ve zaman zaman perkusyon çaldım.
Daha sonar Metin Arolat’a gitarla, Gülşen,Ayşe,Ajda Pekkan ve Aşkın Nur Yengi,’ye sesimle, Jale’ye,Bora Öztoprak’a gitar ve sesimle, Leman Sam’a ud, Gitar, Buzuki ve sesimle, en son olarak da Sibel Tüzün ve Altay’a ud ve sesimle eşlik ettim. Bu işler devam ederken, arkadaşlarımla kurduğumuz bir ekiple çeşitli klüplerde program yaptık. Ve daha sonar kariyerime solo olarak devam ettim.

2004 yılında Akademi Türkiye’de ikinci oldum. Akademi Türkiye “Compilatıon” albümünde “ Kara Toprak “ ile yer aldım.
2007 yılında ilk albümüm “Cennet Bahçesi” yayınlandı.2007 yılında Angela Dımıtrıou ile Yunanistan’da bir duet gerçekleşti.
Çocuklar için yaratılan “Rock Sınıfı” projesinin şanslı üyelerinden biri oldum. 2007 yılında Atv’de yayınlanan “Senden Başka” isimli dizideki Orhan(başrol karakteri ile oyunculuk kariyerime başladım.
2009 yılında Yaprak Dökümü isimli dizide Ömer karakteri ile dört bölüm konuk oyuncu oldum…
2012’de ikinci stüdyo albümüm “Aşk Olsun” yayınlandı.
2013’de ‘Kime Ne’ isimli single yayınlandı.
2014’de “Senden Sonra” isimli single yayınlandı.

*Bu zamana kadar iki albümünüz vardı , “Senden Sonra” ise solo çalışması olarak çıkartıldı. Bize biraz bu şarkının çıkış hikayesinden bahsedebilir misin?

Aslında, “Aşkolsun” albümünde kaybolmasına gönlümün elvermediği “Kime Ne” isimli şarkıya yeni bir versiyon yaparak onu yayınladık bundan önce..
Genelde kendi şarkılarını söylemeye çalışan biriyim. Bu sefer de böyle oldu. Aslında başka bir şarkıyı çıkarmayı planlıyorduk ancak bunu yazınca daha öne çıktı. Bir kısmı hazırdı şarkının ama tamamlayamamıştım. Birgün çalışırken kafamda bu şarkının döndüğünü ve bitmeye yakın olduğunu hissettim. Sonrasını biliyorsunuz zaten.

*Yakın zamanda bizlere ve sevenlerine duyurabileceğin farklı projelerin var mı?

Şu an için, müzikle ilgisi olmayan bir proje düşüncemiz yok..

*Senden Başka ve Yaprak Dökümü dizilerinden de tanıyoruz seni. Yeni dizi projelerin var mı, Seni oyuncu olarak ekranlarda tekrardan görebilecek miyiz?

Daha önce yaptığım işlerin üzerine çıkabilecek bir proje olursa seve seve yeniden yaparım oyunculuğu.. Neticede bu işe de emek harcadım, eğitimini aldım…

*Hem müzisyen hem oyuncu, hangisi senin için daha öncelikli geliyor?

Müzik benim ilk göz ağrım. Hayatımda onun önüne geçebilecek bir iş olabileceğini sanmıyorum. Çok zevk alarak yapacağım başka şeyler de olacaktır mutlaka ama müzik hep en yukarıda olur.

*Şu an sahne aldığın bir yer var mı?

Sahne hiç durmuyor zaten. Düzenli olarak Moda Deniz Kulübü’nde çalıyoruz. Bu yaz boyu ve sevgililer gününde Frankie sahnesindeydik. Bunun dışında, davet edildiğimiz her yere gidiyoruz ekipçe.

*Sosyal ağlarla aran nasıl, takipçilerin ile iletişimin nasıl? Bizlerle sosyal ağ adreslerini paylaşır mısın?

Sosyal mecrayı oldukça aktif kullanıyorum. Şimdi artık daha hızlı herşey ve internet hayatı çok kolaylaştırıyor.

twitter : https://twitter.com/futacitolga
instagram : http://instagram.com/futacitolga
facebook : https://www.facebook.com/tlgftc
web : www.tolgafutaci.com
blog : http://tolga-futaci.blogspot.com.tr/

*Biraz da günlük yaşantından bahseder misin, boş zamanlarını nasıl değerlendirirsin, sporla aran nasıl var mı böyle yapmaktan zevk aldığın aktivitelerin?

Eskisi kadar yoğun olmasa da spor yaparım. Kitap okurum her boş anımda. İnternette, işimle ya da diğer ilgimi çeken konular hakkında araştırmalar yaparım. Bir de asla vazgeçemeyeceğim hobim marangozluk. Küçük bir atölyem var.. Ahşaba sığınırım zaman zaman.

*Peki ya moda desem? Modayı takip eder misin, sahne dışında ne tarz giyinmeyi seversin? Gerek sahne gerekse günlük yaşantında giyim tercihin için bir danışmanın var mı,yoksa kendin mi seçim yapıp karar verirsin?

Daha çok klasik ve eskimeyecek türde kyafetler barındırır gardrobum. Sahne dışında kanvas ya da jean pantolonlar, t-shirt ve basic sweat shirtler ve spor ayakkabı tercihimdir. İlk albüm zamanı, Hatice Gökçe ile çalışmıştım ama şimdilerde herhangi bir danışmanım yok ancak eşim ve menajerim çok yardımcı olur.

*Son olarak bayanlaraozel.com takipçilerine ve sevenlerine iletmek istediğin mesajın var mı? Ayrıca bu güzel ve keyifli sohbetin için çok teşekkür ederim. Yeni bir röportajda buluşmak dileğiyle. Sevgiyle Kal..
Canan Avcılar

Ben teşekkür ederim öncelikle.
Dünyayı hala kadınlar güzelleştiriyor. Buna tüm kalbimle inanıyorum. Ben de onların hayatını güzelleştirmeye çalışıyorum her fırsatta. İyi ki varsınız 🙂

Yorum Yapmak İster Misiniz?

Facebook Sayfamız Twitter Youtube E-Posta RSS

Kategoriler

Marka Analiz Prosedürü

Sitemizde bir çok markanın yeni ürünleri her açıdan detaylarıyla incelenmekte olup , olumlu ve olumsuz yönleri objektif olarak yayınlanmaktadır. Sizlerde ister kendi markanızı , isterseniz ilginizi çeken ve merak ettiğiniz markaları sitemizin uzman ekibi tarafından inceletebilirsiniz. Analizler , fiyat , materyal incelemesi , rakiplerine karşı artıları veksileri şeklinde geniş bir perspektiften yapılmaktadır. Sitemiz içerisinde hiç bir markanın ürünü doğrudan satılmamaktadır. Bu sebeple yorumlar ve incelemeler bir çok siteye göre çok daha objektifdir. Ekibimiz günlük indirim araştırmalarını firmaların katalogları , online satış siteleri veya mağazaları içerisinde doğrudan yapmaktadır.

Daha detaylı bilgi edinebilmek için bize ulaşabilirsiniz.

Mail : info@bayanlaraozel.com

© BayanlaraOzel.Com

Türkiye'nin Güncel Kadın Sitesi


© 2012 - 2014 Bayanlaraozel.com. Tüm hakları saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Domain