Selülitin Sebepleri

Selülitin sebepleri

Özellikle yaz ayları geldiğinde selülit problemi ayyuka çıkıyor. Bir çoğumuz bu sorun ile ilgili çözüm önerileri arıyoruz. Ancak yapılması gereken ilk işlem çözümünden önce sebeplerini bilmektir. Böylece çözümü de bulmuş olacağız. Geçtiğimiz günlerde İngiltere’nin köklü gazete Daily Mail konu ile ilgili bir araştırma yayınladı. Burada çok önemli 8 sebep sunuyorlar.

Stres : Her rahatsızlıkta olduğu gibi stres selülitin temel sebepleri arasında yer alıyor. Zayıflama stresine girerek beyne aç kalınacağı sinyalini veren düşünce, karın, kalça ve baldırlarda yağ depolanmasına yol açıyor. Stressiz olmanın çok olduğunu biliyoruz. Ancak bununla ilgili destek alarak aza indirebilirsiniz.

Bacak Bacak ÜStüne Atmak : Listenin en çok dikkat çeken maddelerinden biri de bacak bacak üzerine atmaktır. Uzun süre bacak bacak üzerine atmak bacağa baskı uygulayarak kan dolaşımını zayıflatıyor. Bir çoğumuzun alışkanlığı haline gelen bu durumdan bir an önce vazgeçme zamanı geldi.

Güneş : Daha önce konularımızda dile getirdiğimiz gibi cildi yaşlandıran bir özelliğe sahiptir. Aynı zamanda selülite yol açar. Koruyu kremleriniz ve güneşten korunmak için üreteceğiniz çözüm önerileri ile selülite de engel olabilirsiniz.

Alerji : Alerji yine listemizin dikkat çekici maddelerinden biridir. Alerjik tepkiler histamin adı verilen kimyasal salınımına yol açar. Bu da selülite yol açan akyuvarların akışını artırır.

Liposuction : Selüliti düzeltmek için yapılan estetik müdahale, durumu daha da kötü hale getirerek selülitli bölgeleri daha belirgin hale getiriyor. Bu sebeple liposuction yaptırırken iyi seçimlerde bulunmalısınız.

Ani Diyetler : Şok diyetler her zaman sağlık açısından risk oluşturur. Ani verilen kilolar, yanlış beslenme selülite yol açıyor.

Sigara : Sigara her rahatsızlık da olduğu gibi selülitte de önemli bir rol oynuyor. Sigarayı bırakmak için artık bir sebebiniz daha var.

Ağri Kesici : Ağrı kesicilerde (aspirin ve ibuprofen) bulunan NSAID maddesi, su tutma gibi bir yan etki yaparak kan dolaşımını da yavaşlatıyor.Ağrı kesiciler konusunda uzmanların görüşü çok fazla kullanılmaması yönündedir. Ağrılarınız dayanılmaz hal alana kadar kullanmayın.

Selülitin oluşmasında bunun dışında bazı cilt problemlerinin de etkisi olabilir. Bunun için doktorunuza danışmanızda fayda var. Bu ilginç araştırmanın dışında size birde videolu anlatım sunmak istiyoruz.

Not: Video Uzmantv ‘den alıntıdır. Değerli anlatımları için kendilerine ve doktorumuza teşekkür ederiz. Selülit ile ilgili araştırmaları sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Etiketler:

Toplam 1 Yorum Yapılmış.

  1. mehmet akıncı dedi ki:

    teşekkürler.

Yorum Yapmak İster Misiniz?

Facebook Sayfamız Twitter Youtube E-Posta RSS

Kategoriler

Marka Analiz Prosedürü

Sitemizde bir çok markanın yeni ürünleri her açıdan detaylarıyla incelenmekte olup , olumlu ve olumsuz yönleri objektif olarak yayınlanmaktadır. Sizlerde ister kendi markanızı , isterseniz ilginizi çeken ve merak ettiğiniz markaları sitemizin uzman ekibi tarafından inceletebilirsiniz. Analizler , fiyat , materyal incelemesi , rakiplerine karşı artıları veksileri şeklinde geniş bir perspektiften yapılmaktadır. Sitemiz içerisinde hiç bir markanın ürünü doğrudan satılmamaktadır. Bu sebeple yorumlar ve incelemeler bir çok siteye göre çok daha objektifdir. Ekibimiz günlük indirim araştırmalarını firmaların katalogları , online satış siteleri veya mağazaları içerisinde doğrudan yapmaktadır.

Daha detaylı bilgi edinebilmek için bize ulaşabilirsiniz.

Mail : info@bayanlaraozel.com

© BayanlaraOzel.Com

Türkiye'nin Güncel Kadın Sitesi


© 2012 - 2014 Bayanlaraozel.com. Tüm hakları saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Domain