Saçları Güçlendiren Besinler

Güçlü Saçlar

Sağlıklı saçlara sahip olmak sadece saç bakımı ile alakalı değildir. Aynı zamanda yediğiniz yiyeceklere de dikkat etmeniz gerekiyor. Doğru beslenmeme durumunda ne kadar bakım yaparsanız yapın saçlarınız güçsüz ve sağlıksız olur. Sizlere bu konu ile ilgili harita niteliğinde bilgiler paylaşmak istiyoruz. Hangi besinleri tüketirsek çok daha sağlıklı saçlara sahip olabilir? İşte bugün bu sorunun yanıtını hep birlikte alıyoruz.

– İlk olarak A ve C vitamini bakımında fazla olan ıspanak; saç derisinin sağlığını açısından önemlidir. Ispanak,kepek ve mantar gibi saç derisi hastalıklarına karşı çok etkilidir.

– Günümüzün sağlık için en çok kullanılan besinlerinden olan brokoli; saçın hızlı uzaması ve saç sağlığının korunması için vazgeçilmezdir. Kesinlikle brokoli yiyin!

– Parlak görünümlü saçlar için yeşil çay birebirdir! Kepek sorununu çözmek için saç derisini yeşil çayla yıkayın.

– Omega 3 yağı bakımından zengin olan somon; hem genel vücut sağlığınız hem de saç sağlığınız çok önemli bir gıdadır. Saçlarınızın çabuk ve sağlıklı uzamasını istiyorsanız; haftada bir somon yemeye özen gösteriniz.

– Omega 3 ve E vitamini bakımından zengin olan ceviz; saçlarınızın hızlı uzamasında ve saç tellerinizin güçlenmesinde etkilidir.

– Domatesi C vitamini sayesinde; saçın en küçük yapı taşı olan kolajen üretimine yardımcı olur. Domates maskesi de saç çıkartma da etkilidir.

– B vitamini bakımından zengin olan havuç; yeni saçların çıkmasında ve sağlıklı saçların korunmasında kilit bir rol oynamaktadır.

– C vitamini yönünden zengin olan kivi, saçınızın sağlığı açısından önemlidir.

– Bol miktarda protein bulunduran yumurta; saç sağlığı için en büyük paya sahiptir. Bu sebeple günde 1 tane haşlanmış yumurta hem genel sağlık hem de saçların güçlenmesi için mutlaka tüketilmelidir.

– Son olarak B vitaminin bol bulunduğu bezelye; hızlı saç uzaması için birebirdir. Saç dökülmesi problemi çekenler için de daha fazla bezelye yemelerini öneriyoruz.

 

Yorum Yapmak İster Misiniz?

Facebook Sayfamız Twitter Youtube E-Posta RSS

Kategoriler

Marka Analiz Prosedürü

Sitemizde bir çok markanın yeni ürünleri her açıdan detaylarıyla incelenmekte olup , olumlu ve olumsuz yönleri objektif olarak yayınlanmaktadır. Sizlerde ister kendi markanızı , isterseniz ilginizi çeken ve merak ettiğiniz markaları sitemizin uzman ekibi tarafından inceletebilirsiniz. Analizler , fiyat , materyal incelemesi , rakiplerine karşı artıları veksileri şeklinde geniş bir perspektiften yapılmaktadır. Sitemiz içerisinde hiç bir markanın ürünü doğrudan satılmamaktadır. Bu sebeple yorumlar ve incelemeler bir çok siteye göre çok daha objektifdir. Ekibimiz günlük indirim araştırmalarını firmaların katalogları , online satış siteleri veya mağazaları içerisinde doğrudan yapmaktadır.

Daha detaylı bilgi edinebilmek için bize ulaşabilirsiniz.

Mail : info@bayanlaraozel.com

© BayanlaraOzel.Com

Türkiye'nin Güncel Kadın Sitesi


© 2012 - 2014 Bayanlaraozel.com. Tüm hakları saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Domain