Saç Dökülmesini Önleyen Sarımsak Saç Maskesi

Kadınlarda Saç Dökülmesi

Saç dökülmesi son dönemlerde hem beylerde hem de bayanlarda en çok görülen saç sorunudur. Bununla ilgili bir çok uygulama mevcut. Doğal yolları tercih edenler için ise önerimiz kesinlikle sarımsak saç maskesi olacaktır. Kokusundan çekindiğiniz için uzak durduğunuz sarımsak aslında saç dökülmesine karşı en etkili besinlerdendir. Onunla yapacağınız bir saç maskesi size saç dökülmesinde büyük fayda sağlayacaktır.

Sarımsak Saç Maskesi

Sarımsak Saç Maskesi

İlk olarak 3-4 diş sarımsağın kabuklarını ve üzerindeki ince zarı soyun. Daha sonra sarımsakları bir kaşık yardımıyla kasede veya havanda ezebilirsiniz. Blender ya da havan yoksa keskin bir bıçakla sarımsakları çok ince dilimleyin. Ezilmiş sarımsakları ve sarımsak suyunu başka bir kaseye aldıktan sonra uygulamaya geçebilirsiniz.

Parmak uçlarınızı kasede gezdirip saç derinize hafifçe masaj yapmaya başlayın. Masajın etkili olabilmesi için saç derinize dairesel hareketler yapın. Sarımsağın tüm saç derinize eşit miktarda yayıldığından emin olduktan sonra plastik bir bone takabilirsiniz. Bu evinizin sarımsak kokmasını engelleyecektir.

Sarımsağı saç derinizde 1 saat bekletin. İlk yarım saatten sonra sarımsak suyu kurumaya başlayacaktır.

Saç derinizi yumuşatmak için sarımsağı yıkamadan 1-2 çay kaşığı zeytinyağı kullanarak tekrar masaj yapın ve boneyi saçınıza yeniden takın. 3-4 saat saç derinizde kalmasını sağlayın.

Sarımsak ve zeytinyağını saçınızdan çıkarmak için ılık su ve şampuanla saçlarınızı yıkayın. Suyun sıcak olmamasına dikkat edin. Saç deriniz kuruyabilir.

Saçlarınızın sağlığı için bu maskeyi mutlaka uygulayın. Bu maske sayesinde saçlarınız daha parlak ve sağlıklı olacaktır. Konu ile ilgili uygulama şeklinde sorularınız olursa çekinmeden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Etiketler:

Yorum Yapmak İster Misiniz?

Facebook Sayfamız Twitter Youtube E-Posta RSS

Kategoriler

Marka Analiz Prosedürü

Sitemizde bir çok markanın yeni ürünleri her açıdan detaylarıyla incelenmekte olup , olumlu ve olumsuz yönleri objektif olarak yayınlanmaktadır. Sizlerde ister kendi markanızı , isterseniz ilginizi çeken ve merak ettiğiniz markaları sitemizin uzman ekibi tarafından inceletebilirsiniz. Analizler , fiyat , materyal incelemesi , rakiplerine karşı artıları veksileri şeklinde geniş bir perspektiften yapılmaktadır. Sitemiz içerisinde hiç bir markanın ürünü doğrudan satılmamaktadır. Bu sebeple yorumlar ve incelemeler bir çok siteye göre çok daha objektifdir. Ekibimiz günlük indirim araştırmalarını firmaların katalogları , online satış siteleri veya mağazaları içerisinde doğrudan yapmaktadır.

Daha detaylı bilgi edinebilmek için bize ulaşabilirsiniz.

Mail : info@bayanlaraozel.com

© BayanlaraOzel.Com

Türkiye'nin Güncel Kadın Sitesi


© 2012 - 2014 Bayanlaraozel.com. Tüm hakları saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Domain