Saç Beyazlamasına çare bulundu

saç beyazlaması Saç Beyazlamasına çare bulundu

 

Hemen hemen herkesin korktuğu ve önlemeye çalıştığı durumlardan biri saç beyazlamasıdır. Peki ben size şimdi saç beyazlamasına çare bulundu dersem? Hemen haberin  ayrıntılarını geçelim istiyorum.

Oksidatif stres olarak ta bilinen için İngiltere’deki Bradford Üniversitesi’nden Prof. Karın Schallreuter ve ekibi bir tedavi yöntemi geliştirdi.

Yaşlandıkça saçlarımızda biriken hidrojen peroksit doğal rengini değiştiriyor. Uygulana bu tedavi bu beyazlamayı ortadan kaldırıyor. Ancak hala grileşmenin tamamiyle önüne geçilip geçilemeyeceği kesin değil.

Prof Schallreuter’in ekibi, tedaviyi bir grup hastası üzerinde denediler. , vücutta melanın pigmenti eksikliğine bağlı olarak deride beyaz lekelerin oluşması hastalığına verilen addır.

Tedavinin denendiği vitiligo hastalarının cilt ve kirpiklerinin bazı bölümlerindeki beyaz lekeler ortadan kalktı.

FASEB gazetesinden Geral Weissmann’un haberine  göre, nesiller boyu gri saçların tedavisi için pek çok tedavi yöntemi düzenlendi ancak ilk defa sorunun kökenine inen bir tedavi yöntemi geliştirilmiş oldu.

Aynı zamanda vitiligo hastaları için de umut ışığı doğmuş oldu ki bu bazı insanların hayatlarında radikal değişikliklere sebep olacağı anlamını taşıyor.

Yorum Yapmak İster Misiniz?

Facebook Sayfamız Twitter Youtube E-Posta RSS

Arşivler


© 2012 Bayanlaraozel.com. Tüm hakları saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Sitemap Category Sitemap
Domain