Örgü Anne Yeleği Yapılışı

örgü anne yeleği modeli ve yapılışı Örgü Anne Yeleği Yapılışı

Annelerimiz de unutmamak gerek öyle değil mi? Annelerimiz çoğu zaman daha modern  yelek modelleri nin yanı sıra daha kullanışlı olmasını tercih ederler.Ama bu çok eski olması anlamına gelmez tabiki. İşte tam bu konuya değinerek paylaşmak istiyorum sizlerle hem şık hem de çok kullanışlı.

: 3 ilmek düz örülür.İp şişin üstüne dolanıp arttırılır.Takip eden 2 ilmek bir alınıp kesilir.1 ilmek ters örülür.İp şişin üstüne alınıp arttırılır.Takip eden 2 ilmek bir alınıp kesilir.1 ters 6 düz örülür.Sıra sonuna kadar bu şekilde devam edilir.2. sırada başta 3 ilmek ters örülür, takip eden 1 ilmek düz örülür, ip şişin üstüne dolanarak arttırılır.Takip eden 2 ilmek bir alınarak kesilir.1 ilmek düz 6 ilmek ters örülüp sıra sonuna kadar bu şekilde devam edilir.6 ilmek düz örgü, 4 sıra olunca örgünün düz tarafında baştaki 3 ilmek düz örülüp ajor yapıldıktan sonra 6 düz ilmeğin, 3 ilmeği şişte örülmeden bırakılıp 4. ilmek 3 ilmeğin üstünden geçirilip şişe takılır, ilk ilmekle bir alınarak örülür.Aynı işlem 5. ve 6. ilmekler için de uygulanır.Sıra sonuna kadar bu şekilde gidilir.Her 4 sırada bir bu işlem uygulanır.


Toplam 2 Yorum Yapılmış.

  1. selma öner diyor ki:

    2.sıra d erken örgünün önünümü,arkasınımı kastediyorsunuz?TEŞEKKÜRLER

    • Melek diyor ki:

      selma hanım ön ve arkanın örneği aynı aynı olduğu için ön ve arka farketmiyor.Şişin ön ve arka kısmı mı diye soruyorsanız şayet ön tarafında uygulanıyor.Şimdiden kolay gelsin.Bizi takip etmeye devam edin…

Yorum Yapmak İster Misiniz?

Facebook Sayfamız Twitter Youtube E-Posta RSS

Arşivler


© 2012 Bayanlaraozel.com. Tüm hakları saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Sitemap Category Sitemap
Domain