Krokodil Bayan Şapka Yapılışı

krokodil şapka yapılışı

Bu yeni şapka modelini ben begendim ve eminim sizlerde beğeneceksiniz  bu yüzden de sizlerle paylaşmak istedim.Bu kolay ve bir okadar da şık bir model.Şimdi bakalım bu şık   nasıl oluyormuş:

Yapılısı: Örgü bere modelimiz örgü ipi ile ipimizin kalınlığına göre seçeceğimiz tığ ile örülür. Üst kısmından başlanıp dönerek yapılır. İlk olarak 7 zincirle küçük bir halka örüp içine aralarında 3 zincirle geçilen 10 tane kutucuk örülür. Sonraki sırasında herbir kutucuğun içine yine aralarında 3 zincirle geçilen 3 kutucuk örülür. Her sırada birer kutucuk artırılarak 7 sıra örülür. Sonra yelpazeli örgüye geçilir. Kutucuklu bölümün tam ortasına aynı noktaya 15 kez batılarak yapılan yelpazemiz uzun ip çekme yöntemi ile yapılıyor. Batıp tığa uzun bir ip çekip topluyoruz. Buradaki püf noktası elimizi gevşek ve geniş tutmamız gerekiyor. Dokgulu yelpazeyi yapıp kutucukların ara kısmına aynı noktara bir kez batıp 4 zincir örüp tekrar aynı noktaya batıyoruz. V şeklinde yaptığımız bu ara bölüme bir sonraki sırada yelpaze dolgumuzu örüyoruz. Sonraki sırada yelpazenin arkasına da aynı bu V şeklini yapıyoruz. Beremizin tamamı bu şekilde örülüyor. 8 sırada tamamlanıyor. Fakat ipinizin kalınlığına ve baş ölçüsüne göre değişebilir. Sonra kenar kısmına aralıksız dolgu örüp kıvırıp dikerek 2 kat aralıksız dolgu kenar kısmını oluşturuyor.

Yorum Yapmak İster Misiniz?

Facebook Sayfamız Twitter Youtube E-Posta RSS

Kategoriler

Marka Analiz Prosedürü

Sitemizde bir çok markanın yeni ürünleri her açıdan detaylarıyla incelenmekte olup , olumlu ve olumsuz yönleri objektif olarak yayınlanmaktadır. Sizlerde ister kendi markanızı , isterseniz ilginizi çeken ve merak ettiğiniz markaları sitemizin uzman ekibi tarafından inceletebilirsiniz. Analizler , fiyat , materyal incelemesi , rakiplerine karşı artıları veksileri şeklinde geniş bir perspektiften yapılmaktadır. Sitemiz içerisinde hiç bir markanın ürünü doğrudan satılmamaktadır. Bu sebeple yorumlar ve incelemeler bir çok siteye göre çok daha objektifdir. Ekibimiz günlük indirim araştırmalarını firmaların katalogları , online satış siteleri veya mağazaları içerisinde doğrudan yapmaktadır.

Daha detaylı bilgi edinebilmek için bize ulaşabilirsiniz.

Mail : info@bayanlaraozel.com

© BayanlaraOzel.Com

Türkiye'nin Güncel Kadın Sitesi


© 2012 - 2014 Bayanlaraozel.com. Tüm hakları saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Domain