Hazal “Aşktan Bıçak” Röportajı

Hazal Aşktan Bıçak

Pop müziğin güçlü yorumcusu ile şarkılarında aşkın hakim olduğu 5. Solo albümü olan “Aşktan Bıçak” hakkında ve kendisine dair bilinmeyen yönlerine dair keyifli bir röportaj gerçekleştirdik. İşte o keyifli röportajımız :

*Merhaba Hazal “Aşktan Bıçak” albümün hayırlı olsun eminim diğerleri gibi yine gündeme aşkla hakim olup damgasını vuracak. Bize biraz bu albümden bahsede bilir misin, kimlerle birlikte çalıştın?

**Tabii ki.Öncelikle prodüksiyon yapmanın çok zor olduğu günümüzde bana inanan ve kapılarını açan şirketim FONO MÜZİK’e teşekkür etmek isterim .Çünkü uzun yıllar,gurur duyabileceğim bu albümü, sizlere sunabilmemdeki kilit rol onlara ait.Prodüktörüm AHMET GÜNGÖRMÜŞ,müziği bilen ve burnu çok iyi koku alan bir insan.Albüm çalışmaları süresince de yerinde müdahaleleri ile doğru bir yolda ilerlememizi sağladı.
Belli bir repertuvarla kapısını çaldığımda yanımda 10 sene boyunca hem sahnede hem de üretim aşamasında birlikte çalıştığımız DOST BİLEN KIRIM vardı.Benim sesime uyan ve ruhuma hitap eden aynı zamanda dinleyicinin kendinden bir şeyler bulabileceği muhteşem şarkılar yazdı.KUTUP YILDIZIM,AŞKTAN BIÇAK,SAYENDE,NERELERDEYDİN,İZİ KALIR ve KIRIK ona ait şarkılar.Aşktan Bıçak’ta GÜNAY ÇOBAN ,Dost’un bestesine söz yazarken, İzi kalır’da Dost, Yunan’lı besteci ve prodüktör TASOS PANAGİS’İN bestesine sözler yazdı. Bir Kerime Abidik şarkısı olan ve ilk albümümde çok sevilen ELDEN YAR OLMAZ ,yeni düzenlemesiyle albümde yer alıyor.Ayrıca AŞK HER ŞEYE HAKİM ve GECEMİN DÜŞÜ yine Kerime Abidik’e ait.GÜVERCİNLER UÇABİLİYOR MU ise BURÇAK DURAK ve ALPER ÇAM ortak çalışması; kadına karşı şiddeti anlatan çok dokunaklı bir şarkı .Bu şarkıyla sesini duyurmak isteyen ancak içinde taşıdığı bu sancılı yaraya bir çözüm bulamayan,belki cesareti olmayan,utanan milyonlarca kadının nefesi olmak ve seslerini duyurmak istiyorum.Albüm genelinde aşk şarkıları hakim.Kimi aşkın hüzünlü yanını kimi de aşkın,kalbin aklı ele geçirdiği neşeli ,coşkulu yanını anlatıyor.Bütün şarkıların düzenlemesi, büyük bi keyifle ve motivasyonla çalıştığım ALİ CEM ÇEHRELİ’ ye ait.

*“AŞKTAN Bıçak” ne zaman kliplendirilecek, albümde diğer şarkılara da klip çekmeyi düşünüyor musun?

**Albümü ilk kez dijital platformdan dinleyiciye sunduk.Albümün geneli çok büyük bir ilgi gördü.En çok dinlenen beş albüm arasına girdi.Aşktan Bıçak,güçlü bir slow ve benim yorumcu kimliğimi çok iyi bir şekilde vurgulayan bir şarkı.Çok da beğenildi.Ancak mevsim dolayısıyla dinleyici hareketli şarkılar duymak istiyor sanırım.Kutup Yıldızım’a yoğun ilgi var ve acilen klip istiyorlar.Biz de bir an önce şarkıyı kliplendirmek için çalışıyoruz şu anda.Albümdeki tüm şarkıları hit kategorisinde gördüğümüz için,tüm şarkılara klip çekmek gibi bir niyetimiz var.Umarım bunu yapabiliriz.

*Genelde aşkın hakim olduğu ve Batı müziği,Türk müziği,doğu ve batı birleşimi her tarzın tadını alabilecek bir albüm olmuş.Bu albümde senin için ayrı bir yeri olan şarkı var mı? Uzun yıllar geçmesine rağmen şahsen benim hala büyük bir keyifle dinlediğim ve hit olan “Bozuyorum yeminimi” gibi dillerimize dolanacak diye düşündüğün bir şarkı var mı?

**Bu albüm az önce anlattığım sebeplerden dolayı benim için çok farklı.İnanın hiç sevmediğim klişe cümleleri kurduruyor bana.Bütün şarkıları , hücrelerimin derinliklerinde hissederek söyledim.Hepsini çok seviyorum.Sadece bir değil birden fazla dillere dolanacak şarkının var olduğunu düşünüyorum.

*Albümde Burçak Durak’ın şiiri, “Güvercinler Uçabiliyor Mu” isimli şarkı da var.Bu şarkının diğerlerinden farklı bir yanı da kadına şiddete dikkat çekiyor. Biraz bundan bahsedip bu konu hakkındaki düşüncelerini alabilir miyiz?

**Bir kadın olarak kendimi bildim bileli her zaman hakkımı savundum ve bazen kaybetmek pahasına hakkımı aradım.Kadına yönelik yapılan tüm baskılara,psikolojik ve fiziki şiddete karşıyım.Bunun savunulabilir bir yanı yok zaten.Benim tek dileğim ,kadınlarımızın ,kendilerine bunun yapılmasına izin vermemeleri,bu durumdan ötürü utanmayıp saklamamaları ve gereken mercilere başvurma cesaretini gösterebilmeleridir.Tabii gereğinin yapıldığı yönündeki haberleri okumaya,izlemeye çok ihtiyacımız var.Bunlar örnek teşkil edecektir.

*Biraz da moda desek . Güzel ve şık giyinen bir bayan olarak modayı yakından takip ediyor musun yoksa yakışanı giyerim moda olmasa da olur diyenlerden misin? Sahne harici günlük ne tarz giyinirsin, nereden alışveriş yaparsın?

**Belki de uzun seneler spor yapmış olmam ve dolayısıyla biraz maskülen bir duruşum olmasıyla alakalı olarak önceliğim,rahatlık.Giysilerim sadelik ve bir orjinallik taşısın isterim.Abartıyı sadece sahnede severim.Bir nevi şizofren bir yaklaşım. Günlük hayatımda bir tişört,bir kot ve spor ayakkabılar favorim. Siyahı çok seviyorum.Kilo fazlam olsa da olmasa da elim hep siyaha gidiyor.Siyah klasik bir elbisem,ceket pantolon takımım ve beyaz gömlek ve tişörtüm gardrobumda her daim olmalı.Modayı takip ederim.Ancak fazla uyguladığımı söyleyemem.Bir de rüküşlüğe sempatim var.Moda bilinçsizce uygulandığında herkesi aynılaştırabiliyor ama her rüküş farklıdır ve dikkat çeker?

*Sosyal ağlarla ve takipçilerinle iletişimin nasıl? Sana ulaşmak isteyenler için sosyal ağ hesaplarının adreslerini bizlerle paylaşır mısın? Bu hesaplarda hayranların sana direk ulaşabiliyorlar mı?

**Sosyal ağlarla aram gayet iyi.Beni tanıyan ,seven ya da yeni keşfeden insanlarla bire bir iletişim kurmayı seviyorum.Bir başkası benim adıma, beni anlatırken tek bir kelimeyi farklı kullansa çok rahatsız oluyorum.Çünkü o,ben değilim.

www.hazalonline.com
www.facebook.com/hazalcilar
www.twitter.com/hazalinsayfasi
www.instagram.com/hazalinsayfasi
adreslerinden bana ulaşabilirler.

*Sahne veya konser girişimlerin olacak mı? Bundan sonra ki zamanlarda yapmayı planladığın projelerin neler, düşündüğün farklı projeler var mı televizyon veya dizi gibi mesela?

**Albüme odaklandığım süre boyunca yılbaşı dışında sahne almadım.Albümün çıkışıyla beraber pek çok konser teklifi geldi.Şu an değerlendirmesini yapıyoruz.Tabii ki mümkün olan en uzak noktalara kadar gitmek ve insanlarla birlikte şarkılarımı söylemek istiyorum.TV dizisi ya da bir TV programı yapmak derseniz ,konserleri etkilemeyecekse neden olmasın.

*Boş vakitlerini nasıl değerlendirirsin, yapmazsam duramam dediğin belli hobilerin var mı? Sporla aran nasıl düzenli spor yapar mısın?

**Eski bir sporcuyum zaten ,13 sene voleybol oynadım.Şimdilerde ancak yürüyüş ve pilates yapmaya fırsat bulabiliyorum.İnceden bir internet bağımlılığı durumum var.Tabletim elimdeyken bütün dünya ,bütün bilgiler elimin altındaymış gibi hissediyorum.Film izliyorum,kitap okuyorum ,müzik dinliyorum,araştırma yapıyorum,insanlarla iletişim kuruyorum.Vazgeçmek biraz zor.

*Beşinci albümünde dahil ,her albümünde aşk kokusu alıyorum ben sanıyorum hayranlarında benimle aynı fikirde .Şarkılarında da bunu o kadar güzel anımsatıp hissettiryorsun ki… Bu kadar hissettirebilen biri için aşk sizin için oldukça önemli bir kavram olsa gerek. O zaman sizce aşk desem?

**Aşk benim için sevginin bir adım sonrası,sevdikçe aşık oluyorum.Sevginin iyileştiremeyeceği bir insan ve durum yok hayatta.Ama bu sabır ve emek gerektiriyor.Aşk bitti falan diyorlar ya,asıl biten bu işte.Kimse kimse için kılını kıpırdatmak istemiyor artık.Üzücü tabii; insanlar kendi mutluluklarını kendileri kaçırıyor ellerinden.Sevmeyi seviyorum; çok seviyorum

*Öncelikle bu yoğun albüm tanıtımlarınız sırasında bize de zaman ayırdığınız için çok teşekkür ederim. Benim için çok özel ve çok keyifli bir sohbetti. Son olarak www.bayanlaraozel.com hakkındaki düşünceleriniz ile hayranlarınız ve takipçilerinize söylemek istediğiniz şeyler var mı? Yeniden bir röportajda buluşmak dileğiyle..
Sevgiyle ve aşkla kalın…
Canan Avcılar

**Özenle hazırladığınız sorular için ben çok teşekkür ederim. www.bayanlaraozel.com biz kadınlar için harika bir platform.Takipteyim.Beni seven herkese Aşktan Bıçak’ı edinmelerini ve onları çok sevdiğimi söylemek istiyorum

Yorum Yapmak İster Misiniz?

Facebook Sayfamız Twitter Youtube E-Posta RSS

Kategoriler

Marka Analiz Prosedürü

Sitemizde bir çok markanın yeni ürünleri her açıdan detaylarıyla incelenmekte olup , olumlu ve olumsuz yönleri objektif olarak yayınlanmaktadır. Sizlerde ister kendi markanızı , isterseniz ilginizi çeken ve merak ettiğiniz markaları sitemizin uzman ekibi tarafından inceletebilirsiniz. Analizler , fiyat , materyal incelemesi , rakiplerine karşı artıları veksileri şeklinde geniş bir perspektiften yapılmaktadır. Sitemiz içerisinde hiç bir markanın ürünü doğrudan satılmamaktadır. Bu sebeple yorumlar ve incelemeler bir çok siteye göre çok daha objektifdir. Ekibimiz günlük indirim araştırmalarını firmaların katalogları , online satış siteleri veya mağazaları içerisinde doğrudan yapmaktadır.

Daha detaylı bilgi edinebilmek için bize ulaşabilirsiniz.

Mail : info@bayanlaraozel.com

© BayanlaraOzel.Com

Türkiye'nin Güncel Kadın Sitesi


© 2012 - 2014 Bayanlaraozel.com. Tüm hakları saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Domain