Göz tansiyonunun tehlikeleri

göz tansiyonu

 

genel olarak çok bilinen bir durum değildir. Ancak göz tansiyonunun körlükle sonuçlanabileceğini biliyor muydunuz?

Kadınvekadın sitesinin haberine göre , Göz Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Ümit Aykan, göz tansiyonunun çok sinsi ilerleyen bir rahatsızlık olduğunu, önlem alınmaması durumunda ani körlüğe neden olabileceğini ifade etti.Prof. Dr. Aykan, yaptığı açıklamada, göz tansiyonu, diğer adıyla glokomun genellikle 40 yaş sonrası ortaya çıkan ve hiçbir belirti vermeksizin sinsice ilerleyen,göz tansiyonuneden olabilen bir hastalık olduğunu ifade etti. Aykan, dünyada önlenebilir körlük nedenleri arasında ilk sırayı alan glokomda, erken teşhisin büyük önem taşıdığını belirterek, “Glokomun, görüntüleri gözden beyine taşıyan ve optik sinir olarak adlandırılan sinire ait bir hastalıktır. Bu hastalıkta erken teşhis çok büyük önem taşıyor. Göz doktoru tarafından yapılacak düzenli göz muayenelerin, glokomun saptanması için en iyi yöntemdir” dedi.Sadece göz tansiyonunun ölçülmesinin ise glokom olup olmadığının saptanması için yeterli olmadığını vurgulayan Aykan, “Glokomu kesin olarak saptayabilmek için, bazı testler ile birlikte kapsamlı bir göz muayenesi yapılması gerekiyor” diye ifade etti.

Konu ile ilgili araştırılmasını istediğiniz veya öğrenmek istediğiniz konularda çekinmeden yorum ile bize ulaşabilirsiniz.

Yorum Yapmak İster Misiniz?

Facebook Sayfamız Twitter Youtube E-Posta RSS

Kategoriler

Marka Analiz Prosedürü

Sitemizde bir çok markanın yeni ürünleri her açıdan detaylarıyla incelenmekte olup , olumlu ve olumsuz yönleri objektif olarak yayınlanmaktadır. Sizlerde ister kendi markanızı , isterseniz ilginizi çeken ve merak ettiğiniz markaları sitemizin uzman ekibi tarafından inceletebilirsiniz. Analizler , fiyat , materyal incelemesi , rakiplerine karşı artıları veksileri şeklinde geniş bir perspektiften yapılmaktadır. Sitemiz içerisinde hiç bir markanın ürünü doğrudan satılmamaktadır. Bu sebeple yorumlar ve incelemeler bir çok siteye göre çok daha objektifdir. Ekibimiz günlük indirim araştırmalarını firmaların katalogları , online satış siteleri veya mağazaları içerisinde doğrudan yapmaktadır.

Daha detaylı bilgi edinebilmek için bize ulaşabilirsiniz.

Mail : info@bayanlaraozel.com

© BayanlaraOzel.Com

Türkiye'nin Güncel Kadın Sitesi


© 2012 - 2014 Bayanlaraozel.com. Tüm hakları saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Domain