Göz şekline göre makyaj yapımı

makyaj yapılışı Göz şekline göre makyaj yapımı

 

Makyaj yapımı konusunda belli kriterler vardır. Bunları doğru bilirseniz çok daha güzel görünebilirsiniz. Göz şeklinizi iyi tanımalı ve buna göre makyaj yapmalısınız. Bu bağlamda göz şeklinize göre bazı makyaj önerilerinde bulunacağız.

Çukur gözler için makyaj önerileri

Çukur gözler olduğundan daha küçük görüldüğü için birkaç teknik ile daha belirgin hale getirmek gerekmektedir. Bunun için göz kapağınıza uçuk bir renk tercih edip, farı çukurun hemen yukarısına kadar yaymalısınız. Kalem ve diplinerı göz kapağınıza ince bir şekilde çekmeye özen gösterin ve maskarayı üst bölüme yoğun, alt bölüme de daha hafif bir şekilde uygulayın.

Yakın gözler için makyaj önerileri

Gözlerinizin arasındaki mesafe az ise yakın gözlere sahipsiniz anlamına gelir. Yakın göz makyajında dikkat edilecek yer gözünüzün kuyruk kısmında olmalı. Bu nedenle maskarayı yalnızca gözün dış ucundaki kirpiklere uygulayın. Göz pınarından göz kapağının ortasına kadar açık renk far kullanın. Eyelinerı göz pınarına yakın sürmek gözlerinizi daha bitişik gösterir. Eyelinerı gözkapağının ortasından başlayarak gözün dış ucuna doğru çekin ve dağıtın.

Ayrık gözler için makyaj önerileri

Gözleriniz birbirinden ayrıksa makyajınızı yaparken göz içlerinizi daha ön plana çıkartmaya çalışmalısınız. Gözleri birbirine yakınlaştırmak için burnun köküne koyu renk fondöten sürülmeli, kaşlara doğru yayılmalıdır. Biraz daha fazla maskara sürerek dikkati kirpiklerinize çekebilirsiniz.

Küçük gözler için makyaj önerileri

Küçük gözlere sahipseniz, makyajla daha büyük gösterebilirsiniz. Açık renkte bir kalemi gözünüzün iç tarafına sürerek aydınlık verebilir ve daha büyük gözükmelerini sağlayabilirsiniz. Ayrıca kirpik üzeri ve kaş altlarına açık renkli far kullanılarak daha iri bir görünüm sağlayabilirsiniz. Göz kapağınıza açık renkli far sürmeye çalışın ve orta koyulukta mat bir far ile gölgelendirin. Alt ve üst kirpiklerinize maskara sürmeyi unutmayın. Böylece daha hoş bir görüntü elde edebilirsiniz.

Çıkık gözler için makyaj önerileri

Çıkık gözleriniz varsa doğru far tekniği ile harika göz makyajına sahip olabilirsiniz. Göz kapağını koyu renk far ile gölgelendirerek kaşa doğru açılan bir renk oluşturun. Koyu renkler gözlerinizi olduğundan daha basık göstereceği için dumanlı tam size göre olacaktır.

Yazılarımızı anlık takip edebilmek için twitter üzerinden bizi takip edebilirsiniz.

@bayanlaraozel1

Yorum Yapmak İster Misiniz?

Facebook Sayfamız Twitter Youtube E-Posta RSS

Arşivler


© 2012 Bayanlaraozel.com. Tüm hakları saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Sitemap Category Sitemap
Domain