Firkete ile Yapılan Şal Örneği ve Yapılışı

Bir değişik şal modelimiz de . firkete işi örgü şal modeli ve yapılışı nı aşağıda sizler için paylaştık.Bu model için 1 yumak,1,5 numara tığınız olmalı yeterli.Bu şala iplik alırken angoranın simli ipliklerini tercih ederseniz çok daha şık ve güzel duracaktır.Size şimdiden kolay gelsin…

Firkete İşi Yapılan Şal anlatımı

Firkete işi ile,145-150 cm uzunluğunda 5 parça hazırlanır. 20 dal birleştirip, arasından tığ ile toplanıp, 8 zincir çekilir. 4 dalı alıp, arasından geçilir ve sık iğne ile tamamlanır. 8 zincir çekilir. Diğer 4 dal birleştirilip, sık iğne ile tamamlanır, 8 zincir çekilir. Bu şekilde toplam 7 adet 4′lü dal zincirle birleştirilir. 8 zincir çekilir. Yine 20 dal bir arada toplanıp, sıkiğne ile birleştirilir. 8 zincir çekillr.7 tane 4′lü dal ve 20 li şeklinde parça kenarı zincirle geçilir. Diğer parça da aynı şekilde örülürken, 4 zincir çekip, ilk parçanın 8 zincirine batılır, yine 4 zincir çekilir. Böylece uzun parçalar birbirinine eklenerek devam eder. Tüm parçalar eklendikten sonra kenarlara 8 zincirle birleştirme yapıp, içleri 4 sıkiğne + 4 zincir + 4 sıkiğne ile doldurulur.Şalımız bu şekilde tamamlanmış olur..

Yorum Yapmak İster Misiniz?

Facebook Sayfamız Twitter Youtube E-Posta RSS

Kategoriler

Marka Analiz Prosedürü

Sitemizde bir çok markanın yeni ürünleri her açıdan detaylarıyla incelenmekte olup , olumlu ve olumsuz yönleri objektif olarak yayınlanmaktadır. Sizlerde ister kendi markanızı , isterseniz ilginizi çeken ve merak ettiğiniz markaları sitemizin uzman ekibi tarafından inceletebilirsiniz. Analizler , fiyat , materyal incelemesi , rakiplerine karşı artıları veksileri şeklinde geniş bir perspektiften yapılmaktadır. Sitemiz içerisinde hiç bir markanın ürünü doğrudan satılmamaktadır. Bu sebeple yorumlar ve incelemeler bir çok siteye göre çok daha objektifdir. Ekibimiz günlük indirim araştırmalarını firmaların katalogları , online satış siteleri veya mağazaları içerisinde doğrudan yapmaktadır.

Daha detaylı bilgi edinebilmek için bize ulaşabilirsiniz.

Mail : info@bayanlaraozel.com

© BayanlaraOzel.Com

Türkiye'nin Güncel Kadın Sitesi


© 2012 - 2014 Bayanlaraozel.com. Tüm hakları saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Domain