Ferhat Başer ‘Fasl-ı Bahar” Röportajı

Ferhat Başer

“Kalp Ağrısı” isimli single çalışmasıyla geçtiğimiz sene müzik sektörüne giriş yapan , “Fasl-ı Bahar” adını verdiği ilk albüm çalışmasını müzikseverlere sunan ile albümüne ve bilinmeyen yönlerine dair bir sohbet gerçekleştirdik. İşte o keyifli röportajımız :

*Öncelikle bize biraz kendinden ve müzik hayatına başlangıcından bahsede bilir misin?

Müzik hayatım ilk olarak 14’ lü yaşlarımdı, Sevgili ve çok değerli hocam Nezih Onur’dan gitar dersleri alarak başladı. Zamanı malum gençlik dönemi sıkı bir rock müzik hayranı olduğumdan tarzımda oydu açıkçası. O zamanlar da rock grup kurmak adettendir haliyle belirli gruplarla beraber (4 grup kadar) vokallik yaptım.

4 yıl kadar çeşitli mekânlarda DJ lik yaptım. Projeler, besteler, hevesler havada uçuştu ama malum kendini ve müziği tanımaya başladıkça değişimler ve daha single projeler çıktı.

ileri ki yaşlarımda özel olarak Şan dersleri aldım, Sevgili Şebnem ÖZSARHAN ile tanıştım bugünlere kadar geldik diyelim.

Azim ve sabır, bu iki özelliğimle tanınan biriyim genelde. Kendimi bildim bileli boş kaldığım ve çalışmadığım, bir işle uğraşmadığım zaman yoktur. Ufak yaşlardan beri yaz tatillerim dahi kolay kolay boş kaldığım söylenemez.
Halende günümü boş geçirmek yorar beni, bedenen boş günler daha yorucu. Bu kadar çok işle aynı anda uğraşıyor olmamın sebebidir kim bilir.

Doğduğum ve büyüdüğüm yer İstanbul, bütün hikâyem burada geçti. Bazı şehirlerde belirli zamanlarda yaşadım ama döndüğüm yer yine burası.

*Kendini birkaç kelimeyle tanıt desem hangi özelliklerini sayarsın?

Vicdanıyla arkadaş, Sabırlıyla yolcu diyelim. Susturamadım bir vicdana sahip olmak bana verilmiş en güzel nimet.

*”Fasl-ı Bahar” albümünde kimlerle çalıştın, albümde sana destek olan isimler var mı?

Sevgili Koray AYKILIÇ, Kaan GÖKMAN, Erol TEMİZEL ve Bertan ASLLANİ arajman ve mixler de büyük destek olan isimlerdir. Söz ve Müzikleriyle Alper ŞAHİN ve Erol ÖZDAMAR.

*Albümde ilk klip çalışması “Boşver” isimli şarkıya çekildi, klipten biraz bahsede bilir misin?

Evet, ‘Boşver’ albüm repertuarına en son giren fakat açık ara başa geçen parça oldu, duygulara çabuk ulaşan ve hemen dile dolanan bir sitemkar parçaydı, klip için bu parçaya karar vermemiz zor olmadı bu sebepten. Klip çekimlerinde sevgili Bahar HACIBEKTAŞOĞLU ‘nun oyunculuğunda döktüğümüz gözyaşları zaten bize doğru yoldayız dedirtmedi değil, Plan olarak ben sitem eden adamı o ise gözyaşları ile BOŞVER i güzel yansıttı diye düşünüyoruz.

 *Son zamanlarda oldukça moda olan düet olayları hakkındaki düşünlerin nelerdir, sen düet yapmak istesen kiminle yapmak isterdin?

Ses renkleri yakıştığı sürece ve proje güzel olduğu zaman düet kesinlikle bambaşka yerlere götürecektir parçayı. Bende sıcak bakıyorum, henüz böyle bir teklif ya da bizim düşündüğümüz bir proje yok ama olursa seve seve dahil olmak isterim.

*Ne tarz müzik dinlemekten hoşlanırsın? Severek dinlediğin isimler var mı, en son kimin albümünü alıp dinledin?

Dansta ve Müzikte soft olan her şey bana iyi geliyor sanırım. Yerli ve yabancı şarkılar olarak ayırmıyorum ama genel de uyku halim Alejandro Sanz ve Andrea Bocelli dir.

Çalışma durumuma göre dinlediğim müzikler değişken ama Blues vazgeçilmezim, bir şeyler karalıyorsam enstrümantal yada klasik gitar daha çok spain gitarların içinde olduğu Michel Camilo, Carlos Rivera ve yine Alejandro Sanz lar benim vazgeçilmezlerim.

En son aldığım albüm sevgili dostum Kıvılcım Ural -Rüya Raporları albümüdür. En son hediye edilen baş köşe albümüm Andrea Bocelli- Passione

*Müzikle uğraşmasaydın hangi mesleği tercih ederdin, var mı ileride farklı dallarda değişik projelerin?

Bu soruyu seviyorum, ben seçmesem de sanırım Aşçılık beni seçerdi, ileri de projem bu yönde kendi restaurantım ve kendi menümle kulaklarınızın aldığı tadı beğendiğinizi umarak damak tadınıza talip olmak.

*Modayla aran nasıl, sahne kıyafetlerin ve günlük yaşantından kıyafetlerini tercih mi tercih ediyorsun yoksa bir danışmanın var mı?

Yakından takip ediyorum diyenlerden daha çok ilgiliyim sanırım, bir erkek olarak fazlasıyla dikkat ediyorum. Tatilde değilsem pek T-shirt tercihim değil.

Kendini sunduğun şekilde insanlar seni görmek ister diye düşünüyorum. Danışmanım var evet özellikle bu albümde dikkat ettik. Sonra ki klip yada görsel projeler de yine detaylara dikkat edeceğiz.

*Boş zamanlarında neler yaparsın, spor veya hobi olarak yaptığın belli aktivitelerin var mı?

Spor sağlık için sabit uğraşım ama boş zaman yaratabildiysem eğer kimseyi yanıma almadan sadece bir fotoğraf makinesi, sırt çantası ve tripot ile beni her an her yerde görebilirler. Bu albüm dönemi aksattım açıkçası ama yakındır.

 *Sosyal ağlar artık sanatçılar kadar hepimizin vazgeçilmezi oldu. Sosyal ağlarda aktif misin, takipçilerin ve hayranlarınla iletişim nasıl? Sosyal ah hesaplarının adreslerini bizlerle paylaşır mısın?

Sosyal dünya bize her şeyden daha hızlı ulaşmaya başladı ve çok çok önemli bir platform. İstememek gibi bir lüksümüz yok sanırım her an sosyal kalmak ve haber almak gerekiyorsa bu konuda en ciddi paylaşım ve ses getiren bir milletiz diye düşünüyorum.

Özellikle iletişime geçen herkesle konuşmaya ve cevap vermeye çalışıyorum, aslında ne yalan söyleyeyim herkesle konuşuyorum cevapsız bırakmak bana garip geliyor. Varlığım başka amacı yok, ben duygularına onlar da bana ulaşacaklar. Ne güzel iletişim.

Twitter : @ferhatbaser
Facebook : Ferhat Başer Official

*Ünlü olmak isteyen bir çok genç var, buradan onlara bir tavsiyeniz var mı? Önceki yaşantınla şu zamanlarını kıyaslarsak hayatında ne gibi değişiklikler oldu?

Tavsiyem nacizhane tecrübelerden ibaret olacaktır ama ünlü olmaktan çok kalıcı olmak ve sanat adına güzel amaçları olsun isterim. Ünlü olmak yıkım olabilir doğru olan yol sanat ve görsel de bıraktığımız izlerden ibaret. Yeterince yaşanmışlığınız varsa ve buna inanır şekilde hareket edilen her iş kalıcıdır diye düşünüyorum.

Hayatımda seçici bir insanım genelde, arkadaşlıklar ve ikili ilişkiler konusunda daha çok doğruyu görmeme sebep oldu diyebiliriz. İster istemez bir çok insanla karşılaşıyoruz bu yolda ama en sevdiğin ne derseniz bana kattığı şey şu, hiç tanımadığım insanların duygularını dinliyorum, şarkılardan buldukları hisleri paylaşıyorlar ve yaptığım işin ne kadar güzel olduğunu bir kez daha görüyorum ve güne ya huzurlu uyanıyorum yada gece rahat uyuyorum.

Tanımadıklarınızdan duymak ve hayatlarına ortak olmak değişik bir tecrübe ve heyecan verici.

*Son olarak sevenlerine ve www.bayanlaraozel.com takipçilerine söylemek istediğin mesajınla sitemiz hakkındaki görüşlerini alabilir miyiz? Ayrıca bu güzel ve keyifli sohbet için çok teşekkür ederim.Yeni projelerinde yeni bir röportaj ile buluşmak dileğiyle..Sevgiyle kal..!
Canan Avcılar

Yeni tanışıyoruz ama daha çok tanımak için insanları uzun yıllardır çalışıyorum, yalnız başına olmuyor diyelim. Umarım daha güzel yerlere gelir daha çok insana ulaşırız.
Duygulara tercümanlıktan ibaret işimiz bazen de kendi isyanlarımız ama umarım kendimizi köreltmediğimiz duygularımızı törpülediğimiz, sevdiklerimize daha çok değer verdiğimiz ve çabuk tüketmediğimiz bir hayata yeniden kavuşuruz diyorum. Ardımızda artık iyi insanlar bırakıp kalp kırmamak dilekleriyle diyelim.

Sayfanıza gösterdiğiniz özen/ kaliteniz içine beni de davet ettiğiniz için öncelikle size ve tüm okuyucularınıza teşekkür ederim.
Sevgiler.
Ferhat BAŞER…

Yorum Yapmak İster Misiniz?

Facebook Sayfamız Twitter Youtube E-Posta RSS

Kategoriler

Marka Analiz Prosedürü

Sitemizde bir çok markanın yeni ürünleri her açıdan detaylarıyla incelenmekte olup , olumlu ve olumsuz yönleri objektif olarak yayınlanmaktadır. Sizlerde ister kendi markanızı , isterseniz ilginizi çeken ve merak ettiğiniz markaları sitemizin uzman ekibi tarafından inceletebilirsiniz. Analizler , fiyat , materyal incelemesi , rakiplerine karşı artıları veksileri şeklinde geniş bir perspektiften yapılmaktadır. Sitemiz içerisinde hiç bir markanın ürünü doğrudan satılmamaktadır. Bu sebeple yorumlar ve incelemeler bir çok siteye göre çok daha objektifdir. Ekibimiz günlük indirim araştırmalarını firmaların katalogları , online satış siteleri veya mağazaları içerisinde doğrudan yapmaktadır.

Daha detaylı bilgi edinebilmek için bize ulaşabilirsiniz.

Mail : info@bayanlaraozel.com

© BayanlaraOzel.Com

Türkiye'nin Güncel Kadın Sitesi


© 2012 - 2014 Bayanlaraozel.com. Tüm hakları saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Domain