Burak Aziz “Dileylim” Röportajı

Burak Aziz 2014

 

Çok Pardon albümü ile oldukça büyük çıkış yakalayan ile bu kez yeni çalışması “Dileylim” ile ilgili yine çok keyifli bir sohbet gerçekleştirdik. İşte bu keyifli röportajı;

* Merhaba Burak… Öncelikle bize son single çalışman olan “Dileylim” den biraz bahseder misin? Diğer albümlerine nazaran biraz farklı bir çalışma olmuş aldığın tepkiler nasıl?

–Evet doğrusunu isterseniz bugüne kadarki tarzımdan biraz daha farklı olduğunu söyleyebiliriz.Ama bunu bir tarz değişikligi olarak değerlendirmek çok ta doğru sayılmaz.Şöyle ki; ben bir popçuyum ve pop müzik bestecisiyim yani bu da şu demek oluyor ki bir popçu olarak her zaman popüler işlere imza atmak durumundayım.Son birkaç yıldır Ankara havaları tarz olarak oldukça popüler ve insanlar dinlemekten hoşlanıyorlar açıkçası benimde çok hoşuma gidiyor işte bunun için ‘DİLEYLİM’ gibi bir şarkı yapmaya karar verdim ve bağlı bulunduğum Türkiye’nin en köklü firmalarından olan FONO MÜZİK’te beni bu konuda cesaretlendirdi.Şarkıyı yaparken hem Türkü dinleyicisinin hem de şu an ülkemizdeki pop dinleyicisinin sevebileceği gibi değişik bir tarzı olmasına da özen gösterdim.Şarkıyla ilgili aldığım tepkiler çok sevildiğine işaret ediyor hem dinleyen ve beğenen tüm müzikseverlere hem de bizi dinleyicilerle buluşturan tüm radyolara ve radyocu dostlarıma teşekkür ederim.

*”Dileylim” e bir de klip çekildi, bu klipte kimlerle çalıştın?

–Evet klip çekildi ve tarzına uygun müzik kanallarında da yayınlandı. Benim için bu klibin en özel yanı yönetmenlik koltuğunda İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi örgencisi Kerem Kurtuluş’un oturuyor olması ve ekipteki arkadaşlarımın hepsinin de üniversite örgencileri olması. Klibin çok beğenilmiş olması da gençlere destek verildiğinde ortaya ne kadar başarılı işler çıkartabileceklerini kanıtlıyor. Müzik piyasasında da artık her alanda gençlere güvenilip onlara destek olunması gerektiğini düşünüyorum herkes emin olabilir ki asla kimsenin yüzünü kara çıkartmazlar işverenlerin tek yapması gereken azıcık cesaretli olmak ve onlara bir şans vermek. ’Dileylim’ isimli yeni single ‘ın fotoğrafları ile ilgili de yine klipte de olduğu gibi Kerem Kurtuluş ve Emin Kılıçtaş ile çalıştım.Basın bülteninde kullanılan fotoğraf ise klipte de oyuncu olarak ta yer alan bir diger fotoğraf sanatçısı arkadaşım Özden Özden’e ait.

*Yurt dışında bir çok sanatçı ile düetlerin de var, üstelik Galatasaray Kulübünün resmi marşını üç ayrı dilde seslendirerek “Galatasaray Te Quireo” single çalışman ile adını yurt dışında da duyurdun. Yine böyle yurt dışında belli projelerin olacak mı? Ayrıca sanırım bundan belli olduğu kadarıyla fanatik bir Galatasaraylısın ?

–Fanatik olmamakla beraber evet Galatasaraylı olduğum doğrudur ama söz konusu olan yurtdışında bir dünya starıyla bir Türk takımı için bir marş yapmak ve seslendirmekse yani bir yandan Türkiye’nin tanıtımı da işin içindeyse bu öncelikle kariyerimle ilgili olduğundan aynı teklif başka bir kulüpten de gelse yine kabul ederdim. Bu aralar artık bir süre yurtiçindeki projelerime ağırlık verdim ama ülke dışında adınızı bir kere duyurduktan sonra gelen tekliflere uzun süre kulağınızı tıkamak çok mümkün olmayabilir, Mesela Bulgaristan’da Tony Storaro’yla yaptığım düet projesi ve yine Türk-Japon dostluğunu pekiştirmek amacıyla Japon sanatçı Seiko Ohba ile yaptığım düet albüm projesi reddedemeyeceğim projeler arasındaydı.

Burak Aziz resim

*Nalan, Lara, Atilla Taş ve Reyhan Karaca ve Selim Gülgören’in de bulunduğu popüler sanatçıların albümlerinde söz ve bestelerin ile yer aldın.Yakınlarda yine beste vereceğin sanatçılar olacak mı, en çok kime beste yapmak ve ondan dinlemek isterdin? Hiç verdiğin besteler için “keşke ben okusaydım” dediğin oldu mu peki ?

–Tabi ki bu aralar diğer sanatçı arkadaşlarım için yaptığım ve piyasaya çıkacak şarkılarım var ama bugün burada onlarla ilgili isim ve bilgi vermem onların sürpriz planlarını bozabilir onun için şarkılar çıkmaya başladıkça ilerde onları da sizinle ayrıca konuşuruz ? Şarkı verip de keşke ben okusaydım dediğim bir şarkım olmadı bunun sebebi şarkı vermeden önce bu konuda çok seçici davranıyorum ve verdiğim şarkılar hep solistine göre yapılmış şarkılar oluyor. Biliyorsunuz yurtdışında İshtar Alabina’ya da şarkı verip beraber Arapça seslendirdim ileride Türkiye de bir şarkımı paylaşmak istediğim sanatçı ‘Ajda Pekkan’ yurtdışında ise ‘Sting’ dir.

*Bazı haberlere göre yakın zamanda sevenlerine sürpizlerin olacakmış. www.bayanlaraozel.com takipçilerine özel bu sürpriz hakkında açıklamalar bekliyoruz senden ?

–Eşzamanlı olarak yürüttüğüm ve dahil olduğum 2-3 tane oldukça heyecan verici proje var bu aralar daha kesinleşmediler ama her zaman dediğim gibi değerli müzikseverler Türkiye’de ve yurtdışında sürprizlere hazır olun her an her şey olabilir ?

*İleride ki zamanlarda özellikle yapmak istediğin belli bir projen var mı, seni ekranlarda da görebilecek miyiz var mı böyle düşüncelerin?

–Aslını isterseniz oyunculukla ilgili de birtakım düşüncelerim ve yapmak istediğim birtakım şeyler var kim bilir beni bir süre sonra ekranda da görebilirsiniz ?

*Sevenlerin ve takipçilerinle iletişimin nasıl, birebir mi görüşüyorsun sosyal ağ hesaplarında? Bizle bu hesaplarını da paylaşır mısın?

–Sosyal medyada twitter ve facebook kullanıyorum benimle ilgili birtakım fake hesapları kapattırdım. Şu anda twitterda Burak Aziz@burakaziz ve facebook’ta da Burak Aziz hesapları bana ait. Tabiî ki bu accountlarla ilgilenen ekip arkadaşlarım var ama elimden geldiğince ve vakit buldukça kendim de ilgilenmeye gayret gösteriyorum.

 *Önceki hayatına nazaran ne gibi değişiklikler oldu, ünlü olmak neler hayatını nasıl değiştirdi?

–15 senedir profesyonel olarak müzikle uğraşıyorum ve müzik hayatıma başlarken asla ilk amacım ünlü olmak olmamıştı , bu benim işimin getirilerinden biri sadece. İstanbul’da yaşıyorum ve yoğun trafikten dolayı arada bir metro vb toplu taşıma araçlarını kullanıyorum. Arada bir yollarda karşılaştığım müziksever arkadaşlarla sohbet ediyoruz benim için harika deneyimler oluyor ? hayatımdaki en belirgin değişiklikler müziksever arkadaşlarla yaptığımız bu sohbetler diyebiliriz.

Burak Aziz

 *Müzikle uğraşmasaydın hangi mesleği tercih ederdin? Yapmaktan çok keyif aldığın ve aksatmadığın hobilerin var mı, boş zamanlarında neler yaparsın?

–Eğer müzikle uğraşmasaydım muhtemelen oyuncu olmayı tercih eder ve eğitimimi sadece bu yönde alırdım.Hobilerim arasında yüzmek var yaz-kış aksatmadan yüzme sporuyla ilgileniyorum, aralarda sinemaya tiyatroya ve birtakım konserlere gidiyorum ve de devamlı kitap okuyorum.

 *Oldukça şık giyinen ve giyimine özen gösteren birisin. Giyim tercihlerin için bir danışmanın var mı, yoksa tamamen kendi seçimlerin mi? Sanatçıların yeni çalışmalarında yeni bir imaj yaratma hakkında ne düşünüyorsun, seninde yeni çalışmanıda bir imaj değişikliği düşünüyor musun?

–Evet styling anlamında beraber çalıştığım modacı arkadaşlarım var tabi ve her projede farklılık yaratmaya çalışıyoruz mesela ‘Dileylim’ projesi için daha klasik bir tarz seçildi, bu bizim işimizin gerekliliklerinden bir tanesi arada bir tarz değiştirmek her şeyi daha eğlenceli bir hale getiriyor bence.

*Son olarak sevenlerine ve Bayanlara Özel ailesine iletmek istediğin mesajınla sitemiz hakkındaki görüşlerini alabilir miyiz? Ayrıca her zaman olduğu gibi , içten ve samimi sohbetin için çok teşekkür ederim. Yeni sürprizinin ilk röportajının da sözünü alalım o zaman ? Seninle röportaj benim için büyük bir keyifti, tekrardan yeni bir röportajda buluşmak dileğiyle. Her zaman olduğu gibi sevgiyle kal…
Canan Avcılar

–Dinleyicilerime söyleyeceğim şey şu ki her zaman benimle ilgili sürprizlere hazırlıklı olun çok yakında yine süper projelerle sizlerin karşısında olacağım , benimle ilgili haberlere twitter ve facebook un yanı sıra www.burakaziz.com ‘dan da ulaşabilirsiniz.Bu arada www.bayanlaraozel.com Moda,magazin,sağlık ve röportajlar ile dopdolu ve mutlaka takip edilmesi gereken harika bir site tebrik ediyor ve başarılarının devamını diliyorum.Bende yeni sürprizler oldukça yeni röportajlarla yine sizlerle olmaktan mutluluk duyarım çok keyif aldım sevgiyle kalın…

Burak Aziz Dileylim

Yorum Yapmak İster Misiniz?

Facebook Sayfamız Twitter Youtube E-Posta RSS

Kategoriler

Marka Analiz Prosedürü

Sitemizde bir çok markanın yeni ürünleri her açıdan detaylarıyla incelenmekte olup , olumlu ve olumsuz yönleri objektif olarak yayınlanmaktadır. Sizlerde ister kendi markanızı , isterseniz ilginizi çeken ve merak ettiğiniz markaları sitemizin uzman ekibi tarafından inceletebilirsiniz. Analizler , fiyat , materyal incelemesi , rakiplerine karşı artıları veksileri şeklinde geniş bir perspektiften yapılmaktadır. Sitemiz içerisinde hiç bir markanın ürünü doğrudan satılmamaktadır. Bu sebeple yorumlar ve incelemeler bir çok siteye göre çok daha objektifdir. Ekibimiz günlük indirim araştırmalarını firmaların katalogları , online satış siteleri veya mağazaları içerisinde doğrudan yapmaktadır.

Daha detaylı bilgi edinebilmek için bize ulaşabilirsiniz.

Mail : info@bayanlaraozel.com

© BayanlaraOzel.Com

Türkiye'nin Güncel Kadın Sitesi


© 2012 - 2014 Bayanlaraozel.com. Tüm hakları saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Domain