Boyun Ağrılarına Karşı Ne Yapmalıyım?

Boyun Ağrısı

Özellikle bizler gibi ofiste çalışanları bekleyen büyük bir tehlike olarak boyun ağrılarını gösterebiliriz. Aşırı hareketsizlik veya farkında olmadan geçen sağlıksız duruşlar sebebiyle boyun ağrıları yaşıyor olabilirsiniz. Bunun bir çok farklı sebebi olabilir. İsterseniz ilk olarak boyun ağrıları neden olur hatırlayalım.

Boyun Ağrılarının Sebepleri

Kas Spazmı, Tutulma ve Kötü Duruş
Romatizmal Hastalıklar
Kireçlenme
Kaygı ve Stres
Travmalardan Kaynaklanan Ağrılar
Boyun Fıtığı
Enfeksiyon Hastalıkları
İç Organ Hastalıkları
Kemik Hastalıkları
Omurga İltihabı
Hormonal Hastalıklar
Tümörler

Görüldüğü üzere bir çok farklı sebepten boyun ağrıları oluşmuş olabilir. Bu konu ile ilgili olarak uzmanların tavsiyelerini bir başlıkta topladık.

Boyun Ağrılarına Karşı Ne Yapmalıyım?

– Sıcak su torbasını veya ısı bantlarını boynunuza tutarak bölgedeki kasların yumuşamasını sağlayabilirsiniz.

– Masaj boynunuzun rahatlamasını sağlar. Bir arkadaşınızdan boyundan başa doğru ilerleyen kaslara masaj yapmasını isteyebilirsiniz.

– Stresten uzak durmak boyun ağrısına karşı yapılabilecek en etkili şeylerden biridir. Burnunuzdan derin bir nefes alın ve nefesinizi birkaç saniye tutun, ardından ağzınızdan yavaşça verin. Nefes egzersizleri stresten arınmanızı sağlayacaktır.

– Başınızı saat yönünde 7-8 kez çevirmek boyundaki kasların çalışmasını ve rahatlamasını sağlar. Masabaşında çalışırken günde 2-3 kez bu hareketleri tekrarlayın ve boyun kaslarınızı güçlendirin.

– Omuzlarınızı öne ve arkaya doğru dairesel hareketlerle çalıştırmak da boyun ağrısından kurtulmanıza yardımcı olacaktır.

– Bitter çikolatanın içerisindeki bazı bileşikler kan akışını hızlandırır ve yorgun kasların kendine gelmesini sağlar. Ayrıca yaban mersini, nar, kabak çekirdeği, zencefil ve kiraz gibi yiyeceklerin de kas ağrısını azalttığı bilinmektedir.

Boyun Ağrısı İçin Yapılabilecek Egzersizler

İlginizi çekebilecek bir diğer konumuzda aşağıda yer alıyor.

Sırt Ağrısı Sebepleri ve Tedavisi

Etiketler:

Yorum Yapmak İster Misiniz?

Facebook Sayfamız Twitter Youtube E-Posta RSS

Kategoriler

Marka Analiz Prosedürü

Sitemizde bir çok markanın yeni ürünleri her açıdan detaylarıyla incelenmekte olup , olumlu ve olumsuz yönleri objektif olarak yayınlanmaktadır. Sizlerde ister kendi markanızı , isterseniz ilginizi çeken ve merak ettiğiniz markaları sitemizin uzman ekibi tarafından inceletebilirsiniz. Analizler , fiyat , materyal incelemesi , rakiplerine karşı artıları veksileri şeklinde geniş bir perspektiften yapılmaktadır. Sitemiz içerisinde hiç bir markanın ürünü doğrudan satılmamaktadır. Bu sebeple yorumlar ve incelemeler bir çok siteye göre çok daha objektifdir. Ekibimiz günlük indirim araştırmalarını firmaların katalogları , online satış siteleri veya mağazaları içerisinde doğrudan yapmaktadır.

Daha detaylı bilgi edinebilmek için bize ulaşabilirsiniz.

Mail : info@bayanlaraozel.com

© BayanlaraOzel.Com

Türkiye'nin Güncel Kadın Sitesi


© 2012 - 2014 Bayanlaraozel.com. Tüm hakları saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Domain