Boyalı Saçlara Bakım Nasıl Yapılır?

Boyalı Saçlar

Saç bakımı bakımı türlerine göre değişkenlik gösterir. Her bakım her saç için uygun olmayabilir. Eğer saçlarınız boyalı ise bakıma biraz daha fazla özen göstermelisiniz. Birkaç madde bu konuda sizlere farklı gelebilir. Ancak konu sonunda yazılanları harfiyen uygularsanız başarıya ulaşabilirsiniz. Saçlarınız sağlıklı ve cıvıl cıvıl olacaktır.

  • Saç bakımında en çok sorulan soru temizlik ile ilgili oluyor. Saç boyası kullanmadan önce saç temizlenmeli mi? sorusuna basit bir yanıt vereceğiz. Saçınızın temiz olması veya olmaması boyanın başarısını etkilemez. Ancak saç şekillendirici kullandıysanız fırça yardımı ile saçınızdan arındırmalısınız.
  • Saç boyası saçları dökmez. Tabii bunu kaliteli saç boyaları için söyleyebiliriz. Saçlarınızı güvenilir saç boyalarına emanet edin. Açıkçası marka ismi vermeye pek gerek yok. Birkaç marka kadınlar tarafından bir hayli tercih ediliyor. Güvenle kullanıp başarılı sonuçları alabiliyorlar.
  • Kaş ve kirpiklerin boyanması ile ilgili ise pek iyi cevapımız yok. Çünkü kirpik ve kaşlar boyanmamalı.
  • Boyalı saçlarda dikkat etmeniz gereken bir konu da hava almasıdır. Özellikle kapalı kadınlarda saç dökülmesi daha çok olabilir. Kapalı kadınlarda saç boyasını pek tavsiye etmiyoruz. Çünkü boya ister istemez saçların oksijen almasını azda olsa engeller. Bunu birde saçları kapatarak biz çoğaltmış oluyoruz. Çözümü ise evde yalnız olduğunuzda saçlarınızı havalandırmak olabilir.
  • Saç boyası ile saç bakım ürünleri aynı anda tercih edilebilir. Ancak jöle briyantin gibi şekillendiriciler gün sonunda mutlaka saçtan arındırılmalı. Aslında bu sadece boyalı saçlar için değil , doğal saçlar içinde geçerli bir durum. Elbette saç boyalıyken etkisi çok daha fazla olacaktır.
  • Özel şampuanlarla boyanın ömrünü uzatabilirsiniz. Belli bir süre sonra saçlarda boyanın canlılığını kaybettiğini görebilirsiniz. Bunun sebebi ise doğru şampuan kullanmamanızdır. Boyalı saçlar için özel olarak üretilmiş saç bakım ürünlerini tercih edebilirsiniz.

Saç bakımı ile ilgili size başka bir konu önerimiz daha var.

Saç tipine Göre Saç Bakımı

Etiketler:

Yorum Yapmak İster Misiniz?

Facebook Sayfamız Twitter Youtube E-Posta RSS

Kategoriler

Marka Analiz Prosedürü

Sitemizde bir çok markanın yeni ürünleri her açıdan detaylarıyla incelenmekte olup , olumlu ve olumsuz yönleri objektif olarak yayınlanmaktadır. Sizlerde ister kendi markanızı , isterseniz ilginizi çeken ve merak ettiğiniz markaları sitemizin uzman ekibi tarafından inceletebilirsiniz. Analizler , fiyat , materyal incelemesi , rakiplerine karşı artıları veksileri şeklinde geniş bir perspektiften yapılmaktadır. Sitemiz içerisinde hiç bir markanın ürünü doğrudan satılmamaktadır. Bu sebeple yorumlar ve incelemeler bir çok siteye göre çok daha objektifdir. Ekibimiz günlük indirim araştırmalarını firmaların katalogları , online satış siteleri veya mağazaları içerisinde doğrudan yapmaktadır.

Daha detaylı bilgi edinebilmek için bize ulaşabilirsiniz.

Mail : info@bayanlaraozel.com

© BayanlaraOzel.Com

Türkiye'nin Güncel Kadın Sitesi


© 2012 - 2014 Bayanlaraozel.com. Tüm hakları saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Domain