Başarılı Modacı Şeyma Bozbola ile Röpotajımız

Şeyma Bozbola Fotoğraf

Öncelikle yoğun temponuz içerisinde beni kırmayıp röportajımı kabul ettiğiniz için teşekkür ederim. Sizi daha iyi tanıyalım istiyorum. Kariyerinize nasıl başladınız? Biraz kendinizden bahseder misiniz?

7 yaşımda kuzenimle ‘terzicilik’ oyunu ile başlayan bir meslek hayatım var aslında. Elbiselerini parçalayarak yenisini dikeceğimi iddia etmiştim. Mesleğimle ilk tanışmam buydu sanırı… Ama reelde Moda Tasarım eğitimimin ardından ilk olarak modacı stajeri, asistanı sonrasında tekstil firmalarında tasarımcı, stilist olarak senelerce çalıştım. Son olarakta kendi markamı Nişantaşında ki atölyemde hayata geçirdim.

Son dönemlerde bir çok ünlü ismin kıyafetlerinde sizin imzanızı görüyoruz. Hatırlayabildiğiniz kadarıyla son dönemlerde hangi ünlü isimlerle çalıştınız?

Umut Akyürek, Oya Aydoğan, Şehnaz Sam, Nazan Şoray gibi isimler son dönemdelerde aklıma gelenler…

Şeyma Bozbola Tasarımları

Birazda yenilerden bahsedelim. Şuan yaptığınız çalışmalardan bahseder misiniz? İlerleyen dönemlerde bizi ne tür projeler bekliyor?

Engelliler için patenti tarafıma ait süpriz bir ‘Egelsiz Kostümler’ proje sizi bekliyor. Bunun dışında hazır giyim koleksiyonumu sunmak için ‘ Fashion Week’ te olacağım.

Size ulaşmak isteyenler için iletişim adreslerinizi bizimle paylaşır mısınız? 

seymabozbola@gmail.com
Twitter/facebook :
İnstagram : bozbolaseyma
Atölyem/Rümeli cad. 14/A kat:2 D:4 Nişantaşı

Ülkemizde modanın en çok konuşulduğu yıllar içerisindeyiz. Sokağa çıktığınızda gördüğünüz giyim hataları nelerdir? Eminim bir çok kadın bu sorunun yanıtını merak ediyordur.

Modayı takip etmeyen bir modacıyım, bu yüzden sanıyorum fiziğine, tarzına bakmadan trendleri takip ederek giyinen insanların, giyim hataları çok fazla abartmadan şık olamamanın kusuru içerisinde insanlar görüyorum. Ya çok fazla yada şık olamayacak kadar sade. Uyumsuzluğun uyumunu yanlış olmayan insanlar, tarz olalım derken bir bakmışsın hiçbir çizgiye uymayan  bir giyimle kendilerini stil sahibi ilan eden öncüler sokağa taşınmış. Hatayı aradığım en büyük yer stil sahibi patronlar sanırım…

Şeyma Bozbola İnstagram

Moda dışında uğraşlarınız var mı? Şeyma Bozbola ‘nın iş dışındaki hayatında neler var?

Moda dışında çok fazla hayatım yok aslında sürekli çalışıyorum ama gerçekten sürekli gece, gündüz… Kalan vakitlerimde yurt içi, yurt dışı seyahetlerim oluyor ki bunlarda işimle bağdaşıyor… Kumaş alışverişi, toplantılar vs. Kalan bir zamanım olduğunda bilmediğim, keşfetmediğim yer, mekan varsa onunla ilgilenirim. Çünkü bu benim ruhuma gerçekten iyi geliyor… Boğazda bir iki yer var kendimi dinlendirebildiğim düzenli olarak sanırım sadece o var… Uyumadan önce okuduğum iki sayfa kitabı, trafikte dinlediğim müziği sosyal hayatıma dahil etmiyorum… Sevdiğim yer ve sevdiğim insanlarla geçirdiğim birkaç dakika ile sınırlandırdığım bir özel hayatım var… Bide 7/24 fonda klasik müzik…

Moda dışı sorulardan sonra kurtulduğunuzu sanmayın. Asıl şimdi zor sorulara geçiyoruz. 2015 modasında trendler nelerdir?

Op Art akımı modernize edilip güncelleniyor. 2015′ te üç boyutlu renkler, yansımalar olacak. Su ve dalga efektli kıyafetleri göreceğiz ve yanı sıra fiyonklar, rengarenk kurdaleler mevcut. Ana alanda zebra olsa da zıt renklerin uyumunuda göreceğiz bu dönemde…

Şeyma Bozbola Resimleri

Genç yaşta başarıyı yakalamış özel kadınlardan birisiniz. İş hayatına başlamayı düşünen kadınlara ne tür tavsiyelerde bulunmak istersiniz?

Hırs değil, azim, kötü körüne hayal kurmak değil pozitif olmak, oturup çizmekle yetinmek asla değil. İlk tasarım esinini doğadan olmak ve hem çok hem inanarak çalışmak başarıyı çekiyor. 25 yaşındayım ve birçok ünvana, başarıya erkenden sahip oldum, ama bunun sahibeliğini yaparken asla şımarmadım daha iyi olma çabam hiç bitmedi, bitemez. Bittiği gün Allah o ışığıda sizden alır götürür. Beni kutlayan insanların çoğunluğu daha büyük başarılara teşvik etti beni ve bu mesleğe çizimlerimi Merter’ de patronlara sunarak başladığım işime olan şevkim hiç bitmedi. En tepede yada en alt seviyede olmak değil mesele gerçekten ”olmak”.

Yeni çalışmalarınızda bizi unutmayacağınızı düşünerek sohbetin sonuna geldik. Samimi cevaplarınız için teşekkür ederiz. Son olarak bizlerle paylaşmak istedikleriniz nelerdir?

Çalışmalarımda tekrar keyifli röpörtajınızla karşılaşmak dileği ile diyelim o zaman… Siz ve ekibinize elbette, teşekkürlerimle…
Şeyma BOZBOLA

 Şeyma Bozbola Logo

Yorum Yapmak İster Misiniz?

Facebook Sayfamız Twitter Youtube E-Posta RSS

Kategoriler

Marka Analiz Prosedürü

Sitemizde bir çok markanın yeni ürünleri her açıdan detaylarıyla incelenmekte olup , olumlu ve olumsuz yönleri objektif olarak yayınlanmaktadır. Sizlerde ister kendi markanızı , isterseniz ilginizi çeken ve merak ettiğiniz markaları sitemizin uzman ekibi tarafından inceletebilirsiniz. Analizler , fiyat , materyal incelemesi , rakiplerine karşı artıları veksileri şeklinde geniş bir perspektiften yapılmaktadır. Sitemiz içerisinde hiç bir markanın ürünü doğrudan satılmamaktadır. Bu sebeple yorumlar ve incelemeler bir çok siteye göre çok daha objektifdir. Ekibimiz günlük indirim araştırmalarını firmaların katalogları , online satış siteleri veya mağazaları içerisinde doğrudan yapmaktadır.

Daha detaylı bilgi edinebilmek için bize ulaşabilirsiniz.

Mail : info@bayanlaraozel.com

© BayanlaraOzel.Com

Türkiye'nin Güncel Kadın Sitesi


© 2012 - 2014 Bayanlaraozel.com. Tüm hakları saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Domain