Balıksırtı örgü modeli nasıl Yapılır? Resimli ve videolu Anlatım

 

balıksırtı örgü modeli

hakkında iki çeşit yapılış tarif edeceğiz. Resimli ve videolu olarak anlatımlardan hangisi size kolay gelirse onu tercih edebilirsiniz. İlk olarak resimli anlatımını sizlerle paylaşalım.

balıksırtı örgü modeli yapılışı

 

İşlemleri sırasıyla yaptığınızda olması gereken hali budur.

balıksırtı örgü modeli yapılışı 2

 

DÜZ ÖRGÜ TARAFI * Kenar ilmeği örmeden alıyoruz.

balıksırtı örgü modeli yapılışı 3

 

Sonraki iki ilmeği sanki keser gibi birlikte alıyoruz. Ancak tam düz örgü gibi olmayacak.

balıksırtı örgü modeli yapılışı 4

 

Şişi; bu iki ilmeğin arka tarafındaki ipliklere geçirip örer gibi ilmeği çıkaracaksınız.

balıksırtı örgü modeli yapılışı 5

 

Sonrasında şişi ÇIKARMADAN; bu iki ilmekten sağ taraftakini şişten düşürün yani örün, diğerini ise sol elinizdeki şişin üzerinde bırakın.

 

balıksırtı örgü modeli yapılışı 6

Bu sefer kalan bu ilmek ile; bir sonraki ilmeği birlikte alın. Tabi yine düz örgü tarafında olmanıza rağmen, ilmeklerin ön tarafındaki ipliklere değil, arka tarafındaki ipliklere doğru şişi geçireceksiniz.

balıksırtı örgü modeli yapılışı 7

Örer gibi ilmeği çekecek ancak şişi çıkarmadan ilk ilmeği düşürüp diğerini sol elinizdeki şişte bırakacaksınız. DÜZ ÖRGÜ TARAFINA BU ŞEKİLDE DEVAM EDİN.

balıksırtı örgü modeli yapılışı 8

TERS ÖRGÜ TARAFI : # Kenar ilmeği örmeden alın.

balıksırtı örgü modeli yapılışı 9

İki ilmeği normal ters örgü yapacak şekilde alın.(Örgünün bu tarafında, şişin özel bir batma çıkma durumu yok, aynen ters örgü yapıyoruz.

balıksırtı örgü modeli yapılışı 10

İlmeği çekiyoruz.

balıksırtı örgü modeli yapılışı 11

Ancak diğer tarafta yaptığınız gibi ilmeklerden sadece sağ taraftakini şişten düşürün yani örün. Diğerini sol elinizdeki şişte bırakın.

balıksırtı örgü modeli yapılışı 12

 

Kalan ilmeği yie bir soraki ilmek ile birlikte, ters örgü stilinde olduğu gibi alın, birini örüp düşürün, diğerini şişte; bir sonraki ilmekle birlikte örülmek üzere tutun. TERS ÖRGÜ TARAFINA BU ŞEKİLDE DEVAM EDİN.

Şimdide dilerseniz videolu anlatıma bir göz atalım. Nako ‘ya hazırladığı bu güzel anlatım için teşekkür ederiz. Bizde bu anlatımı sizlerle büyük bir beğeni ile paylaşıyoruz.

Yorum Yapmak İster Misiniz?

Facebook Sayfamız Twitter Youtube E-Posta RSS

Kategoriler

Marka Analiz Prosedürü

Sitemizde bir çok markanın yeni ürünleri her açıdan detaylarıyla incelenmekte olup , olumlu ve olumsuz yönleri objektif olarak yayınlanmaktadır. Sizlerde ister kendi markanızı , isterseniz ilginizi çeken ve merak ettiğiniz markaları sitemizin uzman ekibi tarafından inceletebilirsiniz. Analizler , fiyat , materyal incelemesi , rakiplerine karşı artıları veksileri şeklinde geniş bir perspektiften yapılmaktadır. Sitemiz içerisinde hiç bir markanın ürünü doğrudan satılmamaktadır. Bu sebeple yorumlar ve incelemeler bir çok siteye göre çok daha objektifdir. Ekibimiz günlük indirim araştırmalarını firmaların katalogları , online satış siteleri veya mağazaları içerisinde doğrudan yapmaktadır.

Daha detaylı bilgi edinebilmek için bize ulaşabilirsiniz.

Mail : info@bayanlaraozel.com

© BayanlaraOzel.Com

Türkiye'nin Güncel Kadın Sitesi


© 2012 - 2014 Bayanlaraozel.com. Tüm hakları saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Domain