Bademli Şapka Yapılışı

bademli bere yapılışı

Derya Baykal’ın tanıttığı ve programında öğrettiği bu şapka modeli ne en güzel örnek aslında hem çok şirin bir görünüşü var hemde çok kolay yapılışı.Şimdi bu modelin yapılışına geçelim.Bu model için istediğiniz bir renkte yün almanız yün iğnesine sahip olmanız yeterli…

:

5 zincir  çekilip kapatılır. 15 tane çakma sıkiğne yapılır. 15 tane çakma sıkiğne yapılır.

 

2.nci Sıra: 2 zincir çekilip üst sıraya çıkılır. İlk ilmeğe çift sonraki ilmeğe tek batarak çakma sıkiğne yapılır. Sonraki ilmeğe üçlü trabzan yapılır, trabzan yapılırken son ilmek kapatmadan tığda bırakılır, bu şekilde aynı ilmeğe 5 tane daha üçlü trabzan yapılıp hepsi birlikte toplanır. Takip eden ilmeğe iki tane çakma sıkiğne sonrakine bir tane çakma sıkiğne yapılır. Tekrar badem yapılır. Sıra sonuna kadar bu şekilde örülür.

 

3.ncü Sıra:  Aralarda arttırarak çakma sıkiğne yapılır.

 

4.ncü Sıra: Aralarda arttırarak 10 tane badem yapılır.

 

5.nci Sıra: Çakma sıkiğne yapılır.

model deryabaykal.com dan alıntıdır..

 

Bu şekilde bir sırada badem yaparak, sonraki sırada sadece çakma sıkiğne yaparak80 ilmek olana kadar arttırılarak, toplam 26 sıra örülür. 4 sıra sıkiğne yaparak bere tamamlanır.

Yorum Yapmak İster Misiniz?

Facebook Sayfamız Twitter Youtube E-Posta RSS

Kategoriler

Marka Analiz Prosedürü

Sitemizde bir çok markanın yeni ürünleri her açıdan detaylarıyla incelenmekte olup , olumlu ve olumsuz yönleri objektif olarak yayınlanmaktadır. Sizlerde ister kendi markanızı , isterseniz ilginizi çeken ve merak ettiğiniz markaları sitemizin uzman ekibi tarafından inceletebilirsiniz. Analizler , fiyat , materyal incelemesi , rakiplerine karşı artıları veksileri şeklinde geniş bir perspektiften yapılmaktadır. Sitemiz içerisinde hiç bir markanın ürünü doğrudan satılmamaktadır. Bu sebeple yorumlar ve incelemeler bir çok siteye göre çok daha objektifdir. Ekibimiz günlük indirim araştırmalarını firmaların katalogları , online satış siteleri veya mağazaları içerisinde doğrudan yapmaktadır.

Daha detaylı bilgi edinebilmek için bize ulaşabilirsiniz.

Mail : info@bayanlaraozel.com

© BayanlaraOzel.Com

Türkiye'nin Güncel Kadın Sitesi


© 2012 - 2014 Bayanlaraozel.com. Tüm hakları saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Domain