Astrolog Semavii 2015 Burç Yorumları (Özel Ropörtaj)

Semavii

Ünlü ile Asdtroloji,bilinmeyen Yönleri ve 2015 Burç Yorumlarına dair keyifli bir sohbet gerçekleştirdik.

– Öncelikle bize biraz kendinizden bahsedebilir misiniz?

– Hacettepe Üniversitesi İngiliz Dil Bilimi mezunuyum. Yıllarca İngilizce öğretmenliği yaptım. Bir kitap çevirim var ayrıca. Bu arada üniversite yıllarımda başlayan Astroloji merakım yıllarca devam etti. 2008’de ilk profesyonel çalışmalarıma başladım. O zamandan beri sadece profesyonel Astrolog olarak çalışmaktayım.

-Şu an yazılarınızın yayınlandığı bir yer var mı? Sosyal ağlarla aranız nasıl, sizi takip etmek isteyenler için bizimle bu adreslerinizi paylaşır mısınız?

– Akşam Gazetesinde Pazar günü yayınlanan Haftalık Burç Yorumlarını yazıyorum.
Bir Astroloji blogum var, düzenli olarak Astrolojik yazılar paylaşmaktayım bloğumda. www.astrologsemavii.blogspot.com bloğumun adresi. Twiter’ı aktif olarak kullanıyorum. “Astrolog Semavii” olarak twitter hesabım var. Ayrıca Facebookta “Semavii” ismiyle, bir Astroloji Sayfam var.
Bir de Astroloji kitabım var, iki sene önce yayınladığım ve halen yayınlanmaya devam eden, “Aşk ve İlişkiler Astrolojisi” adında.

 

Astrolog Semavii Fotoğrafları

 

 

-Astroloji evrenseldir fakat biz her Astrologun farklı yorumlarıyla karşılaşıyoruz sizce bunun sebebi nedir?

Astroloji biraz Sosyal Bilimlere benzer, bilgi tektir ama yorum farkı vardır. Gezegenlerin pozisyonlarının, birbirleriyle açılarının anlamını yorumlamak Astroloğun bilgisinin ve sezgisinin gücüne bağlıdır biraz.

-İşinde çok başarılı ve iyi bir astrolog olarak, Astrolojide başarılı olmanın sadece eğitimden mi geçtiğini düşünüyorsunuz?

-Eğitim olmadan bilgi edinilmez tabii, eğitim ilk başta gerekli şey, ancak sadece 1-2 yıllık temel Klasik Astroloji eğitimiyle yetinen asla iyi bir Astrolog olamaz. Astrolojide bilgi sonsuz, sürekli bir bilgi akışı var. Birçok dalı var bu alanın, Ezoretik/Ruhsal Astroloji, Öngörü Astrolojisi, Medikal Astroloji, Finans Astrolojisi vs vs. Bazı dallarda uzmanlaşmaya yönelmek gerekir. Bir Astrolog ömür boyu öğrencidir, akademisyen gibi sürekli çalışması, bilgisine bilgi katması gerekir. Bol bol Astrolojik kitapları okuması, araştırma ve incelemeler yapması, Astrolojik eski ve yeni teorileri takip etmesi gerekir. Dışarıdan bakınca kolay gibi gözüken ama içine girdiniz mi, zor bir meslektir aslında. Çok emek ve zaman ister ve bunun sürekli olması lazımdır. Ve tabii kişinin bu işe yatkın olması şart. Yetenekli olan ve çok çalışan başarılı olur ancak.

-Sizin gibi başarılı bir Astrolog, acaba ülkemizdeki Astrologlardan en çok kimi başarılı buluyor?

-Astrolog Naz Bayatlı, Dinçer Güner, Sevilay Eriçdem, Hakan Kırkoğlu, Öner Döşer başta sırayabileceğim isimler.

-Bu mesleğinizden fırsat bulup sosyal aktiviteler veya spora zaman ayırabiliyor musunuz? Boş zamanlarınızı nasıl değerlendirirsiniz?

-Spor yapmayı uzun zamandır ihmal ediyorum. İşim gereği bilgisayarı çok kullanınca, biraz tembelleştim. Sürekli yazmak zorunda olunca, uzun saatler gerektiren bir mesleğim olunca, diğer şeylere daha az vakit harcar oldum. Ama yine de, ne yapıp edip kitap okumaya zaman ayırıyorum. Gerçi yine çoğunlukla Astroloji kitapları ama beni mutlu ediyor. Spiritüalizm kurslarına katılıyorum ayrıca. Spiritüalizm, tekamül ve karma konusu Ezoterik/Ruhsal ve Karma Astrolojisiyle de çok bağlantılı bir konu. Bu sene birkaç Astrolog arkadaş birlikte kitap yazmaya başladık. İnşallah sonbaharda yayınlamayı planlıyoruz. Kalan vakitte de gündelik işler, dostlarla görüşmeler vs. yapıyorum.

-Genelde bizler astrolojiye oldukça inanan insanlarız. Sizce bunun sebebi nedir? Astroloji bize gelecekten haber verebilir diyebilir miyiz yoksa sadece yön mü gösterir?

-Astroloji gelecekten de haber verebilir, kişilere doğru seçimler yapmasında yön de verebilir. Ama genel olarak Astroloji kaderi katı bir şekilde ele almaz, kişinin iradesinin seçimlerde önemini vurgular. Astrolojiyi bilince, insanların yıldızlar tarafından kukla gibi yönetilmediğini görürüz. Gezegenlerin açısal pozisyonları bir değil, birden fazla olasılıklar ve dolayısıyla birden fazla sonuçlar ortaya koyabilir. İşte, bu noktada kişinin iradesi ve seçimleri devreye girer. O açısal pozisyonun ortaya çıkardığı olası enerjileri nasıl değerlendirdiği, neyi seçtiği sonucu belirler. Örneğin, bir Mars-Ay karesi gerilimli bir enerjidir, kimi bunun etkisinde biriyle tartışma yaşayabilir, kimi sorunu çözmek adına krizi çözmeye yönelebilir veya kimi de öfkesini gizleyip dalgınlık ve sakarlık yaşayabilir. İşte, kişi Mars-Ay karesinin enerjisini nasıl kullandığına, bu gerilimli enerji altında neyi seçtiğine bağlı bir sonuç yaşar. Bundan dolayı Astrolojik danışmanlık çok faydalıdır. Astrolog kişiye karşısına çıkacak olası durumları ve olası sonuçları anlatır, bu kişide farkındalık yaratır, seçimlerini daha bilinçli yapmayı öğrenir. Yoksa, sadece geleceği bilmek çok önemli değildir bana göre. Zaten bazı istisnalar hariç, geleceği yaratan seçimlerimizdir. Astrolojinin faydası kişinin seçimlerini yaparken, kendini tanımasına rehberlik etmesi ve ona yol göstermesidir.

Astrolog Semavii Resim

-Astrolog olmak isteyen ve astrolojiye merak saran kişilere tavsiyeleriniz nelerdir?

-İyi bir eğitim ve bol çalışma tavsiye ederim. Ama her şeyden önce bu işe yeteneği ve büyük merakı var mı, onu anlasın. Geçici hevesle başlamasın. Çünkü tüm meslekler gibi kolay görünen ama gittikte zorlaşan, çok emek ve zaman isteyen bir alan.

-Astrologların burç yorumlarına baktığımızda aklımızda bir soru işareti oluşuyor, her burç insanını genellemek aklımızı karıştırıyor, aynı burçtan olan insanları genellemek sizce doğru mu? Bu yorumlara güvenebilir miyiz?

-Biz Astrologları zorlayan bir konu, genele hitap eden haftalık veya aylık burç yorumları yazmak. Ancak insanlar da merak ediyor, o ayın veya haftanın kendisine neler getirebileceğini. Bundan dolayı bizler de yazıyoruz. Bu tür yorumların yine de güzel ve faydalı bir yanı var, profesyonel olarak yapılmak kaydıyla. Yorumlarda dönemsel olarak burcun insanlarının genelini etkileyen bazı ortak gezegensel enerjiler hakim oluyor, okur da bir şekilde, bu genele hakim enerjinin getireceği olası durumlar hakkında bilgi sahibi oluyor. Örneğin, bir hafta gökyüzünde Mars-Uranüs üçgen açısı varsa, bir şekilde o burcun tüm insanlarını etkiliyor az veya çok.

Astrolog Semavii

-Şimdi de özellikle astrolojiye inanan biri olarak herkes gibi bende 2015 yılında burçları neler beklediğini, sizin gibi başarılı ve güvenilir bir Astrologtan öğrenmek çok isteriz eğer bizi kırmazsanız çok seviniriz..

-2015 BURÇ YORUMLARI
-Koç Burcu
-(21 Mart-19 Nisan)
Koçlar kariyerde tırmanış zamanınız başladı! Dost Yay burcuna giren Satürn, kariyer, eğitim, uzaklar, yurt dışı ve ticaret konusunda fırsat kapıları açacaktır size. Bu güzel zamanı iyi değerlendirin ve büyük bir amacınıza adım atın kararlılıkla. 11 Ağustosa kadar aşk bulmak isteyenler ve evlenmek isteyenler için harika şanslı zamanlar var, özellikle ocak, mart, nisan ve ağustos ayı. Ondan sonra kiminiz ilişkinizi kiminiz yeni evliliğinizi düzene oturmak için rahat rahat hareket edebilirsiniz. Ağustostan sonra, bakım, estetik, zayıflama ve daha aktif ve sağlıklı yaşam koşullarına yöneleceksiniz. Kimi Koçlar ise, bir yeteneğini işe çevirebilir.

-Boğa Burcu
-(20 Nisan-20 Mayıs)
Boğalar için yatırım yapma, borçları ödeme, ortak hesapları düzene koyma zamanı. Yeni girişimler için mali destek bulmak adına çabalara girebilirsiniz ayrıca. 11 Ağustosta Şans ve bolluk yıldızı dost Başak burcuna geçtikten sonra, istediğiniz maddi koşulları rahatlıkla sağlayabileceksiniz. Ancak atılımlarınızı adım adım yapın, özellikle yeni bir alanda girişimler için akıllı ilerlemek gerekir. 15 Haziran-18 Eylül arası resmi sorunlara karşı önceden tedbiri alın. Çocuk sahibi olmak isteyen Boğalara sonbahardan itibaren fırsatlar doğuyor. Aileden gelecek maddi bir destek veya miras olabilir. Ev değiştirmek, evlenmek için 11 Ağustos sonrası çok güzel şanslı zamanlar sizin için.

-İkizler Burcu
-(21 Mayıs-21 Haziran)
İkizler kariyer yıldızı Satürn’ün zıt burcunuz Yaya geçmesiyle, iş ve kariyer hayatında yükselme veya terfi fırsatı bulabileceksiniz yıl içinde, ancak rekabet etmeniz de gerekebilir. Dava, resmi meseleler gündeminize gelebilir yazdan sonra özellikle. İş ilişkilerinde profesyonel davranmak kazandıracaktır size.Satürn ilişkilere sizi zorlasa da, yüzünüzü güldürmeye de niyetli. Bekâr İkizler yılın ilk yarısı evlenip yuva kurabilirsiniz. Aşk bekleyen İkizler hayatınıza ciddibir ilişki girebilir. Uzun soluklu güzel bir ilişki olacaktır. Evli İkizlere uyarım var, uzun süredir hasıraltı edilen sorunlar su yüzüne çıkabilir, eşinizle çatışmalar başlayabilir, evliliğinizi korumak için aman dikkat derim.

-Yengeç Burcu
-(22 Haziran-22 Temmuz)
Yengeçler kariyerde atılımdan ziyade, yıl boyunca yapabileceğiniz en iyi şey, iş ortamını profesyonel çerçevede düzene koymak, daha disiplinli ve işlerliği olan bir yapıya kavuşturmak, yeni ve iyi çalışan, girişken, atak elemanlar almak, var olan sistemi güçlendirmek olacaktır. Yılın ilk yarısı kazançlarınız yüzünüzü güldürecektir. İkinci yarıda ise, yeni proje, yeni vizyon ve hedef kitlesini büyüten arayışlar faydalı olur. Sağlığınıza önem verin, hatta gündelik hayatınızı daha sağlıklı yaşam koşullarına göre ayarlamanız çok iyi olacaktır. Zaten Satürn etkisinde, siz de daha anlamlı ve daha sağlıklı ve huzurlu bir hayata yöneleceksiniz. Evcil hayvan alabilirsiniz eve. Bir yakınınızın mutluluğunu paylaşacaksınız.

-Aslan Burcu
-(23 Temmuz-22 Ağustos)
-Aslanlar 11 Ağustos’a kadar burcunuzda kalacak şans ve bolluk yıldızı Jüpiter her tür atılımlarınızda size destek olacaktır. Satürn de dost Yay burcuna girmişken, sizin için yılın ilk yarısı en büyük atakları yapacağınız zaman. Yeni bir alanda girişim için de oldukça umut vaat edici görünüyor. Öte yandan 15 Haziran-18 Eylül arasında temkin iyidir. Yılın ikinci yarısında yapmış olduğunuz girişimlerin, işlerin maddi meyvelerini daha fazla toplarsınız. Jüpiter kalbi boş olan Aslanlara aşk, evlenmek isteyenlere evlilik yaptırabilir. Ev değiştirmek, yerleşim yeri değiştirmek isteyenler için de, yılın ilk yarısı
oldukça fırsat dolu zaman.

-Başak Burcu
-(23 Ağustos-22 Eylül)
-Başaklar yeni bir iş alanına veya var olan işte yeniden bir yapılanmaya girmek hazırlığı yapabilirsiniz. İşte, kariyerde bir duraklamanın ardından rotanızı yeni bir arayışa çevirebilirsiniz. Ancak Satürn size yavaş gidin diyor. Küçük adımlarla ilerleme zamanı. 11 Ağustos’ta şans ve bolluk ve girişim yıldızı sizin burcunuza giriyor. Ancak yönünüzü ondan sonra belirleyebilecek, yeni hedefleriniz için daha rahat koşullar elde edebileceksiniz. Burcunuza Jüpiter girince, evlenmek isteyen, yeni bir ilişkiye başlamak isteyenler için şanslı zamanlar geliyor. Ayrıca Ay düğümlerinin burcunuza geçmesiyle beraber çocuk sahibi olmak isteyenlere gün doğuyor.

-Terazi Burcu
-(23 Eylül-22 Ekim)
Teraziler yılın ilk yarısı Şans, bolluk ve girişim yıldızı Jüpiter Aslandan size destek olurken, iş hayatında beklediğiniz terfi, ödül ve parasal kazançları elde etmeniz mümkündür. İtibarınızı yükselten güzel şanslar yakalayacaksınız. Önemli kişilerle birlikte parlak projelere imza atabilirsiniz. İkinci yarıda ise, biraz dinlenme, yapılanları görme ve değerlendirme ve yeni işler için hazırlık ve plan yapma zamanı diyebilirim sizin için. Aşk gelirse 11 Ağustos’a kadar gelir size, hem de iyi bir aşk gelir. Evlenmek isteyen Teraziler hızlı bir evlilikle herkesi şaşırtabilir.

-Akrep Burcu
-(23 Ekim-21 Kasım)
Akrepler Şans, bolluk ve girişim yıldızı Jüpiter Aslanda, sizin haritanızın zirve evindeyken 11 Ağustos’a kadar, kariyer ve iş hayatınızdaki en önemli hedef ve projelerinizi ortaya koymaktan geri durmayın. Parlak başarı ve bol kazanç vadeden bir dönem sizin için. İkinci yarıda, başarılarınızın maddi meyvelerini toplamak ve para evinizdeki Satürn’ün dediğini dinleyip kalıcı uzak vadeli yatırımlara dönüştürmeniz faydanıza olacaktır. Kariyeri ikinci plana, parayı kazanma ve tutmayı birinci plana alma zamanı geldi. Aşk bekleyen Akrepler için genel olarak şanslı tüm yıl, özellikle yılın ikinci yarısı daha şanslı. Evlilik yapan olacaktır aranızda kesinlikle.

-Yay Burcu
-(22 Kasım-21 Aralık)
Yaylar genel kariyer yıldızı ve yeniden yapılanma, disiplin yıldızı Satürn burcunuza geçtiği için, yapmanız gereken en önemli şey, yeni bir girişimi başlatmaktır. Bu girişim özellikle hem hayatınızı yeniden güçlendirecek hem de size yeni bir düzen sağlayacak bir başlangıç yaptıracak türden olmalı. Belki yeni ve adım adım büyütülmesi gereken bir iş kurabilirsiniz. Bunun için en iyi zaman 15 Haziran’a kadar olan zamandır diyebilirim sizin için. Çünkü bu dönemde şans sizden yana. Ağustos’a kadar Yaylar ya evlenir ya büyük bir aşka ve ilişkiye yelken açar. İlişki üzerinden hayatınızı köklü bir şekilde değiştirme zamanı gelmiş.

-Oğlak Burcu
-(22 Aralık-19 Ocak)
Oğlaklar yılın ilk yarısı yatırıma önem verin, maddi kaynaklarınızı yatırıma dönüştürmek, eldeki mal, mülkten kâr elde etmek akıllıca olur. Ayrıca yeni girişimler için gerekli mali kaynağı bulmak için de güzel zamanlar. 11 Ağustos’tan itibaren yeni işbirlikleri gündeme gelebilir. Resmi dava veya işbirliğiyle yapılan büyük projelerden güzel paralar kazanabilirsiniz. Sadece kimlerle çalışabileceğinizi iyi seçin yeter. Yasal prosedürlere önem verin ve bu konuda hassas davranın her türlü işte. Aşk bekleyenler için de, evlenmek isteyenler için de 11 Ağustos sonrası en uygun zamanlar başlıyor. İlişkisi olanlar bir düğün görüyorum.

-Kova Burcu
-(20 Ocak-18 Şubat)
Kovalar kariyerinizde gerek itibar gerek para kazanmak için yılın ilk yarısı iyi zamanlar. Ödüller alabilir, yapacağınız çalışmalarla dikkatleri üzerinize çekebilir ve bazı rakiplerinizi geride bırakabilirsiniz. Büyük bir hedefinize ulaşır, bunun maddi-manevi tadını da çıkarırsınız. İşbirlikleri 11 Ağustosa kadar başarılı ve parlak geçer. 15 Haziran-18 Eylül arasında rakiplerinize ve yerinizde gözü olanlara karşı dikkat edin ve resmi olarak kimselere açığınızı vermeyin. Yılın ilk yarısı, ailenizi ve yakın çevrenizi evlilik müjdesi ile sevindirebilirsiniz. Aşk bekleyenler için de, 11 Ağustos’a kadar olan zamanlar harika fırsatlarla dolu,her an kalbinizi birine kaptırabilir,hatta hızlı bir nikâh bile yapabilirsiniz.

-Balık Burcu
-(19 Şubat-20 Mart)
Balıklar büyük bir kariyer hedefinizi gerçekleştirmenin tam zamanı. Ancak bu hedefinize adım adım ulaşabileceğinizi bilin ve ona göre adımları hesaplayarak ilerleyin. Kiminiz hemen ulaşabilirsiniz ancak yine de, tamamlamanız gereken büyük sorumluluklar binecektir omuzlarınıza. Başarıyı hak etmek ve çevrenizde yeni edineceğiniz kariyerinizle kendinizi kabul ettirmek için çaba harcamanız gerekecek. Bu arada, yoruldum, pes demek lüksünüz yok ona göre, güzelim kariyer zamanını çok iyi değerlendirin. Resmi prosedürlere özen gösterin, birilerine koz vermeyin derim. Bu arada özellikle yılın ikinci yarısında parasal maceraya girmeyin. Aşk ve evlilik için uygun zamanlar yazdan sonra başlıyor sizin için ancak yılın ilk yarısı da şanslı zamanlar görüyorum.

– Son olarak bu yoğun çalışmalarınıza rağmen hem çok nazik hem çok mütevazi bir şekilde bizi kırmayıp bu keyifli sohbet ve bizleri bilgilendiren o güzel açıklamalarınız için çok teşekkür ederiz. Sizi takip eden kişilere iletmek istediğiniz mesajınızı alarak, bir daha ki böyle keyifli bir röportajda buluşmak dileğiyle diyorum. Sevgiyle kalın..

– 2015’te herkesin gözlerinin içini güldüren mutlu sevinçler yaşamasını diliyorum.


Toplam 2 Yorum Yapılmış.

  1. Misafir dedi ki:

    Her bunaldığımda,her çelişkimde bana önderlik ettiğin için teşekkürler.

  2. İsim Soyisim / Lakap dedi ki:

    7 haziran seçimleri için çok tutarlı bir yazı yazmışsınız, 1 Kasım’ı da yazacak mısınız?

Yorum Yapmak İster Misiniz?

Facebook Sayfamız Twitter Youtube E-Posta RSS

Kategoriler

Marka Analiz Prosedürü

Sitemizde bir çok markanın yeni ürünleri her açıdan detaylarıyla incelenmekte olup , olumlu ve olumsuz yönleri objektif olarak yayınlanmaktadır. Sizlerde ister kendi markanızı , isterseniz ilginizi çeken ve merak ettiğiniz markaları sitemizin uzman ekibi tarafından inceletebilirsiniz. Analizler , fiyat , materyal incelemesi , rakiplerine karşı artıları veksileri şeklinde geniş bir perspektiften yapılmaktadır. Sitemiz içerisinde hiç bir markanın ürünü doğrudan satılmamaktadır. Bu sebeple yorumlar ve incelemeler bir çok siteye göre çok daha objektifdir. Ekibimiz günlük indirim araştırmalarını firmaların katalogları , online satış siteleri veya mağazaları içerisinde doğrudan yapmaktadır.

Daha detaylı bilgi edinebilmek için bize ulaşabilirsiniz.

Mail : info@bayanlaraozel.com

© BayanlaraOzel.Com

Türkiye'nin Güncel Kadın Sitesi


© 2012 - 2014 Bayanlaraozel.com. Tüm hakları saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Domain