Ağız Kokusunu Önlemenin Yolları

Ağız kokusunu önleme yolları

konusunda sıkıntılar yaşadığınız dönemler için harika yöntemler önereceğiz. Bu sayede sorunundan rahatlıkla kurtulabileceksiniz. Pratik çözümlerle ağız kokusundan rahatlıkla kurtulmanın yollarını konu içerisinde bulabilirsiniz.

Bazen ağız kokusu konusunda çaresiz kalabiliyoruz. Acil bir durum ve siz ağız kokusunu önlemek zorundaysanız bu yöntemlere mutlaka göz atın. Tabii burada görecekleriniz sadece acil durumlar için değil , genel olarak da bilgilenmek ve faydalanmak için paylaşılmıştır.

– Gece yatmadan önce ve sabah kalkınca dişler mutlaka en az iki dakika sürecek şekilde fırçalanmalıdır.

– Dil yüzeyine yerleşen bakteriler, tükürük ve besinlerden gelen proteinleri ağız kokusunun sebebi olan bileşiklere parçalar. Bu nedenle mümkün olabildiği kadar dışarıya çıkarılan dilin arka kısmından başlayarak öne doğru süpürme hareketi ile dil fırçalanmalıdır. Ayrıca dil kazıyıcılarıyla da dil temizliği sağlanmaktadır.

– Ağız gargaraları tek başlarına ağız kokusunu önleyemezler. Özellikle alkol içeren gargaraların ağız kuruluğuna neden olarak ağız kokusunu artırabileceği ileri sürülmektedir.

– Çinko içeren macunların, gargaraların ve sakızların kullanılması ağız kokusunu önleyebilir.

– Diş fırçalama ve gargara işleminden sonra “diş ipi – diş arası fırçası” ile fırçalamaya destek olunmalıdır.

Birde bunlara göz atın!!!

* Eczanelerde satılan ve doğal maddelerden meydana gelmiş bitki gargarasıyla her gün gargara yapın. Bu gargara karanfil, kimyon veya rezene yağı içermelidir. Bu sayede ağız kokusu oluşma şansı oldukça düşecektir.

* Çok fazla çay ve kahve kullanımı ağızdaki bakterilerin artmasına ve koku oluşumuna neden olur. Aynı şekilde alkol içeren gıdalar da kokuyu artırıcı etkenlerdir.

* Her diş fırçalama işleminden sonra dil temizliğini mutlaka yapın. Ayrıca diş ipiyle diş aralarını mutlaka temizleyin.

* Gün içinde mutlaka 2 litre kadar su için. Su veya soda içen birisinde tükürük bezleri harekete geçer ve koku yapan tüm maddeler kendiliğinden yok olur.

* Kullandığınız ilaçları mutlaka gözden geçirin veya doktorunuza danışın.

* Baharat ve baharatlı yiyecekler ağız kokusuna neden olur. Yememeye dikkat edin.

* Bazı şekerli sakızlar, şeker bakterileri tarafından bozunarak ağızın kokmasına sebebiyet verirler.

* Sigara ağız kuruluğuna, bunun sonucunda da ağız kokusuna neden olur.

Ağız Kokusunu Önleyen Gargara Nasıl Yapılır?

Gerekli Malzemeler:

Adaçayı
Nane ruhu

Yapılışı: Bir avuç kadar adaçayı sıcak suyun içine katılarak 15 dakika demlenmesi beklenilir. Elde edilen karışım sıkılarak içine bir miktar nane ruhu katılır. Bu su gün boyunca dinlendirilir. Dinlendirilmiş olan su yarı oranda içme suyuyla karıştırılarak ağız sık sık çalkalanarak gargara yapılabilir.

Gargara Yapılışı

Gerekli Malzemeler:

Menekşe çiçekleri
Maydanoz
Nane ruhu

Yapılışı: Menekşe çiçekleri ve maydanoz bir miktar suyun içinde 10 dakika kaynatılır. Elde edilen karışım süzülür. Bu suya bir miktar nane ruhu katılarak bir gün bekletilir. Artık ağız kokusu sorununuz  için gargaranız hazırdır. Bu suyla rahatsızlığınız devam ettiği sürece yemeklerden önce ve sonra gargara yapabilirsiniz.

Ağız Kokusunu Önleyen Bitki Çayı Yapılışı

Gerekli Malzemeler:

Biberiye çiçekleri
Sıcak su
1 adet limon

Yapılışı: Biberiye çiçekleri kaynar suyun içine atılır. İçine 1 adet limon dilimlenerek eklenir. Bu karışım 20 dakika bekletilir. Sürenin sonunda karışım sıkılarak su elde edilir. Elde edilen bu su biraz daha dinlendirildikten sonra  sabahları aç karnına ve yemek sonrası bir fincan içilir.

Böylece genel olarak ağız kokusundan kurtulabileceğiniz bir çok yöntemi sizlerle paylaştık.

Yorum Yapmak İster Misiniz?

Facebook Sayfamız Twitter Youtube E-Posta RSS

Kategoriler

Marka Analiz Prosedürü

Sitemizde bir çok markanın yeni ürünleri her açıdan detaylarıyla incelenmekte olup , olumlu ve olumsuz yönleri objektif olarak yayınlanmaktadır. Sizlerde ister kendi markanızı , isterseniz ilginizi çeken ve merak ettiğiniz markaları sitemizin uzman ekibi tarafından inceletebilirsiniz. Analizler , fiyat , materyal incelemesi , rakiplerine karşı artıları veksileri şeklinde geniş bir perspektiften yapılmaktadır. Sitemiz içerisinde hiç bir markanın ürünü doğrudan satılmamaktadır. Bu sebeple yorumlar ve incelemeler bir çok siteye göre çok daha objektifdir. Ekibimiz günlük indirim araştırmalarını firmaların katalogları , online satış siteleri veya mağazaları içerisinde doğrudan yapmaktadır.

Daha detaylı bilgi edinebilmek için bize ulaşabilirsiniz.

Mail : info@bayanlaraozel.com

© BayanlaraOzel.Com

Türkiye'nin Güncel Kadın Sitesi


© 2012 - 2014 Bayanlaraozel.com. Tüm hakları saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Domain