Adet olmak için ne yapmalı ?

Adet Donemi Adet olmak için ne yapmalı ? için ne yapmalıyım diye dert yanan bayanlar için bu yazımızda erken için yapılması gerekenleri paylaşacağım.

Adet günü geçen, ve adet olmayan bayanlarda kas ağrıları çok fazla gerçekleşir. Adet olmak vücudun kendiliğinden oluşturduğu bir şeydir. Eğer ilişkinizde veya karşı cinsle bir yaklaşımınızda varsa gebelik şüphesi olabilir. Hemen bir gebelik testi yaptırarak hamileliğin başlayıp başlamadığını kontrol edin. Eğer sonucunuz negatif çıkıyorsa hormonlarla ilgili bir probleminiz var demektir. Çünkü adet düzensizliği hormonlarla alakalı bir durumdur. Adet döneminin gecikmesi stres, hava değişikliği gibi şeylerle artar.

Geciken adet süresini azaltmak için adet söktürücü ilaçlar kullanabilirsiniz.Adet (regl) söktürücü ilaçlar sadece progesteron (gestagen) hormonu içeren ilaçlardır. Bazı duruMlarda östrojen ve progesteron hormonu içeren ilaçlar da adet söktürücü olarak kullanılırlar. Bu ilaçları doktor kontrolü altında almanız şiddetle önerilir.

Bitkisel tedavi olarak da hayıt otu çayı, aslanpençesi çayı ve ada çayı içerek adet döneminizi erken döneme alabilirsiniz.


Toplam 2 Yorum Yapılmış.

  1. seval diyor ki:

    sana katılıyorum dostum allaha dua edelim ya da kendimizi kandıralım

  2. melda diyor ki:

    her şeyi vucudumuza bırakalım magdurlarım ben de dahil

Yorum Yapmak İster Misiniz?

Facebook Sayfamız Twitter Youtube E-Posta RSS

Arşivler


© 2012 Bayanlaraozel.com. Tüm hakları saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Sitemap Category Sitemap
Domain